Liga słowacka - 2. kolejka Super Ligi: FC Nitra - FC Zlate Moravce 0-1 (0-1)

27 lipca na Štadión pod Zoborom odbył się pojedynek 2. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Nitry i Zlatego Moravce. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zlatego Moravce 1-0. Na stadionie zasiadło 714 widzów.

2. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-07-27 18:15 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 714 | Arbiter: M. Dohál
FC Nitra
FC Zlate Moravce
0
1
F. Bílovský 40' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 meczów zespół Nitry wygrał 12 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nitry oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 40. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Nitry Frederik Bílovský. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zlatego Moravce.

Na drugą połowę jedenastka Nitry wyszła w zmienionym składzie, za Ondreja Vrábela, Jakuba Tancíka weszli Daniel Magda, Marek Fábry. Między 58. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nitry oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 74. minucie Vladimír Tkáč zastąpił Tomce Grozdanovskiego. Trener Nitry postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Milana Ristovskiego i na pole gry wprowadził napastnika Dominika Guláša. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał kartką Nikolę Gataricia, piłkarza gospodarzy.

Michal Pintér38′
58′ Matúš Kuník
Martin Tóth18′
40′ (samob.) Frederik Bílovský
Antonio Asanović
83′ Nikola Gatarić
Denis Duga84′
75′ Milan Ristovski
Tomáš Ďubek
Patrik Šurnovský
Martin Valovčan90′
38′ 46′ Ondrej Vrábel
Jakub Brašeň
21′ Marián Chobot
Martin Kovaľ
46′ Jakub Tancík
Tomče Grozdanovski74′
46′ Daniel Magda
Adam Mihálik
75′ Dominik Guláš
Peter Orávik90′
46′ 60′ Marek Fábry
Dávid Richtárech84′
Šimon Štefanec
Silvio Rodrigues Pereira Junior

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Nitry w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.