Liga słowacka - 19. kolejka Super Ligi: ŠKF Sereď - MFK Rużomberok 2-2 (0-1)

15 lutego na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce odbyło się spotkanie 19. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami ŠKF Sereď i Rużomberok. Mecz zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 316 widzów.

Š. Gerec 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Rużomberok wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Rużomberok nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie Filip Twardzik dał prowadzenie swojej drużynie. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Alexandrowi Mojžišowi z Rużomberok. Była to 39. minuta pojedynku. Alexander Mojžiš z Rużomberok na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rużomberok.

W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Duranskiego z ŠKF Sereď, a w 51. minucie Filipa Twardzika z drużyny przeciwnej.

Piłkarze ŠKF Sereď otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Adam Morong.

W 56. minucie żółte kartki obejrzał Ľubomír Michalík z ŠKF Sereď oraz Stefan Gerec z drużyny Rużomberok.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Rużomberok przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dającego prowadzenie gola dla zawodników Rużomberok strzelił Stefan Gerec.

W 68. minucie za Filipa Duranskiego wszedł Filip Pankarićan. A kibice Rużomberok nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomáša Bobčeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ladislav Almási. W następstwie utraty gola trener ŠKF Sereď postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Aleksa Ivana i na pole gry wprowadził napastnika Mateja Vuka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Między 78. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom ŠKF Sereď oraz dwie drużynie przeciwnej. W 83. minucie Tomás Dabó został zmieniony przez Panagiotisa Loukę, co miało wzmocnić drużynę ŠKF Sereď. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Gerca na Ondřeja Novotnego oraz Tihomira Kostadinova na Aleksa Holuba.

Piłkarze ŠKF Sereď odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Matej Vuk.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Ivan Krajčírik87′
83′ Tomás Soares Dabó
Matej Čurma
Tomáš Hučko
Lukáš Kojnok86′
56′ Ľubomír Michalík
Alexander Mojžiš39′ 42′
Martin Slaninka
Mário Mrva
48′ 68′ Filip Duranski
Tihomir Kostadinov90′
76′ Alex Ivan
Dalibor Takáč
78′ Nicolas Šumský
Filip Twardzik  23′ 51′
83′ Senad Jarović
Marek Zsigmund
 51′ Adam Morong
Matúš Kmet
68′ Filip Pankarićan
Timotej Múdry
Maj Rorič
Tomáš Bobček70′
83′ Panagiotis Louka
Viktor Jedinák
76′  90′ Matej Vuk
Ondřej Novotný85′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Rużomberok otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.