Liga słowacka - 19. kolejka Super Ligi: Nitra - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0-0

W meczu 19. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Nitry zremisowała z FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0-0. Mecz na Štadión pod Zoborom obejrzało 1 376 widzów.

19. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-02-15 14:00 | Stadion: Štadión pod Zoborom | Widzów: 1376 | Arbiter: Kralovic
FC Nitra
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Michalowi Fašce z jedenastki gospodarzy.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Duje Javorčiciowi, piłkarzowi gospodarzy. Kibice FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Patrika Blahúta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Roland Gerebenits.

W 76. minucie Samuel Šefčík został zastąpiony przez Ondreja Vrábela. W tej samej minucie w jedenastce FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa doszło do zmiany. Peter Chríbik wszedł za Petera Mazana. Chwilę później trener Nitry postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Duje Javorčicia wszedł Isaac Muleme, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa doszło do zmiany. Richard Župa wszedł za Cedrica Badolo. W 90. minucie kartkę dostał Patrik Abrahám, zawodnik FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Petr Pavlík
23′ Michal Faško
Cedric Badolo86′
Nikola Gatarić
Peter Mazáň76′
60′ 81′ Duje Javorčić
Michal Obročník
Milan Ristovski
Lukáš Pelegríni
76′ Samuel Šefčík
Richard Župa86′
81′ Isaac Muleme
Patrik Blahút67′
76′ Ondrej Vrábel
Ján Dzúrik
Šimon Štefanec
Kojo Matić

Zespół Nitry postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Nitry, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna Nitry w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.