Liga słowacka - 19. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - MFK Zemplín Michalovce 8-1 (2-1)

15 lutego na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbył się pojedynek 19. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami AS-u Trenczyn i Zemplínu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS-u Trenczyn 8-1. Na stadionie stawiło się 223 widzów.

19. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-02-15 14:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 223 | Arbiter: E. Gemzický
J. Grič 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół AS-u Trenczyn wygrał aż 11 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Ante Roguljić.

Zespół Zemplínu nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Gricz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w 21. minucie spotkania, gdy Ruben Ligeon zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie kartką został ukarany Abdul Zubairu, piłkarz AS-u Trenczyn.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ante Roguljić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Trenczyn, strzelając kolejnego gola w 51. minucie meczu. W 54. minucie za Giorgosa Neofytidisa wszedł Jozef-Šimon Turík.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Osman Bukari.

Po chwili trener AS-u Trenczyn postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Abdula Zubairu. Na boisko wszedł Ryan Koolwijk, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 63. minucie Stanislav Danko został zmieniony przez Milana Kvocerę, co miało wzmocnić zespół Zemplínu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hamzę Čatakovicia na Davida Depetrisa. A kibice Zemplínu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Armena Hovhannisyana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Issa Sidibé.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w 75. minucie spotkania, gdy Achraf El Mahdioui zdobył piątą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Jakub Kadák wszedł za Ante Roguljicia.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Osman Bukari z AS-u Trenczyn. W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Íanowi Pinie z Zemplínu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku Osman Bukari hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 7-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS-u Trenczyn w 89. minucie spotkania, gdy Jakub Kadák zdobył ósmą bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 8-1.

Dimitrios Konstantinidis
 21′ Ruben Ewald Ligeon
Ían Pino Soler84′
Martin Šulek
Matúš Vojtko
 75′ Achraf El Mahdioui
Stanislav Danko63′
 10′, 51′ 76′ Ante Roguljić
Jakub Gricz  14′
48′ 62′ Abdul Musa Zubairu
Christos Kountouriotis
 54′, 78′, 87′ Osman Bukari
Giorgos Neofytidis54′
67′ Hamza Čataković
Peter Kolesár
76′  89′ Jakub Kadák
Jozef-Šimon Turík54′
62′ Ryan Koolwijk
Armen Hovhannisyan72′
67′ David Alberto Depetris
Milan Kvocera63′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.