Liga słowacka - 18. kolejka Super Ligi: ŠK Slovan Bratysława - DAC 1904 Dunajska Streda 2-0 (1-0)

W spotkaniu 18. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 7 grudnia, jedenastka ŠK Slovan Bratysława wygrała z DAC Streda 2-0 (1-0). Mecz na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie obejrzało 8 593 widzów.

18. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-12-07 15:30 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 8593 | Arbiter: Chmura
ŠK Slovan Bratysława
DAC 1904 Dunajska Streda
2
0
I. Rabiu 34'
A. Šporar 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół ŠK Slovan Bratysława wygrał aż 23 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko osiem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Myentego Abenę z ŠK Slovan Bratysława, a w 32. minucie Césara Blackmana z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ibrahim Rabiu wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŠK Slovan Bratysława, zdobywając bramkę w 34. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ŠK Slovan Bratysława.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Martinowi Jedličce, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ŠK Slovan Bratysława w 53. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar strzelił drugiego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 55. minucie kartkę otrzymał Kristopher Vida z jedenastki gości. W 74. minucie Mohammed Rharsalla został zmieniony przez Dejana Dražicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Martin Jedlička53′
15′ Leo Myenty Janna Abena
Connor Patrick Ronan
86′ David Holman
Máté Vida
 34′ 79′ Ibrahim Danda Rabiu
Ernest Boateng
74′ Mohammed Rharsalla Khadfi
Marko Divković
 53′ Andraż Szporar
Milan Šimčák
79′ Marin Ljubičić
Ladislav Nagy
86′ Rafael Rogério da Silva
Dominik Veselovský
74′ Dejan Dražić
Abdulrahman Taiwo

Piłkarze ŠK Slovan Bratysława obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna ŠK Slovan Bratysława w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości nie skorzystała ze zmian.