Liga słowacka - 18. kolejka Super Ligi: MFK Rużomberok - FC Zlate Moravce 0-0

W starciu 18. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 7 grudnia, drużyna Rużomberok zremisowała z Zlatym Moravce 0-0. Mecz na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku obejrzało 626 widzów.

18. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-12-07 14:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 626 | Arbiter: E. Gemzický
MFK Rużomberok
FC Zlate Moravce
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Drużyna Rużomberok wygrała aż 17 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko sześć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zlate Moravce: Martinowi Tóthowi w 32. i Martinowi Kovaľowi w 37. minucie.

Drugą połowę zespół Zlatego Moravce rozpoczął w zmienionym składzie, za Martina Tótha wszedł Tomce Grozdanovski. Trener Zlatego Moravce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Peter Orávik, a murawę opuścił Jacy.

W 48. minucie arbiter przyznał kartkę Lukášowi Kojnokowi z Rużomberok. W 69. minucie Dalibor Takáč został zmieniony przez Miroslava Almaskiego. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Filip Twardzik, zawodnik Rużomberok.

W tej samej minucie w jedenastce Zlatego Moravce doszło do zmiany. Silvio wszedł za Martina Kovaľa. Chwilę później trener Rużomberok postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Martina Regálego. Na boisko wszedł Ondřej Novotný, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristiego Qose'a z Rużomberok, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Branislava Pindrocha z drużyny przeciwnej.

Martin Chren
48′ Lukáš Kojnok
Jacy Maranhão Oliveira46′
Ján Maslo
Michal Pintér
Alexander Mojžiš
Martin Tóth32′ 46′
84′ Kristi Qose
Antonio Asanović
69′ Dalibor Takáč
Tomáš Ďubek
81′ Filip Twardzik
Anton Sloboda
Marek Zsigmund
Jakub Brašeň
Tomáš Bobček
Senad Jarović
82′ Martin Regáli
David Haspra
69′ Miroslav Almasky
Peter Orávik46′
Lukáš Ondrek
Dávid Richtárech
Mario Almasky
Silvio Rodrigues Pereira Junior81′
82′ Ondřej Novotný
Jakub Švec

Przewaga zespołu Rużomberok w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Zlatego Moravce w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.