Liga słowacka - 18. kolejka Super Ligi: FK Senica - MSK Żilina 1-2 (1-1)

W starciu 18. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Senicy przegrał z Żiliną 1-2 (1-1). Mecz na OMS Arena obejrzało 635 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Żilinej.

M. Káčer 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna Żilinej wygrała 18 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Benson Anang z drużyny gości. Była to 13. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Senicy w 31. minucie spotkania, gdy Kwaku Osei strzelił pierwszego gola.

Piłkarze Żilinej odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił David Duris.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Żilinej wyszedł w zmienionym składzie, za Bensona Ananga wszedł Dawid Kurminowski. Między 55. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Żilinej i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Żilinej postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jána Bernáta wszedł Branislav Sluka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać. W 72. minucie kartkę dostał Branislav Sluka, zawodnik Żilinej. W 82. minucie Filip Balaj został zmieniony przez Kristiána Vallę.

A trener Senicy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luisa Ramíreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Denis Baumgartner.

Dopiero w drugiej połowie Miroslav Kaczer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Żilinej, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie spotkania. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Filip Kaša z Żilinej.

W tej samej minucie w zespole Senicy doszło do zmiany. Marko Totka wszedł za Kwaku Oseia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Filip Kaša90′
85′ Denis Baumgartner
Jakub Piotr Kiwior55′
Lovro Cvek
Martin Králik
Mihovil-Jeronim Klapan
Ján Bernát63′
62′ Tenton Yenne
Enis Fazlagić55′
Edmond Addo
Miroslav Kaczer  89′
Samson Olanrewaju Akinyoola
Filip Balaj82′
 31′ 90′ Kwaku Bonsu Osei
Kristian Vallo82′
85′ Luis Alejandro Ramírez López
Iván Santiago Díaz
90′ Marko Totka
Viktor Peczovsky
Timothy Zmajkovič
Lukáš Jánošík
David Meliš
Dawid Kurminowski46′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Senicy, natomiast zawodnikom gości przyznał pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Żilinej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.