Liga słowacka - 17. kolejka Super Ligi: ŠKF Sereď - MFK Zemplín Michalovce 0-2 (0-0)

W meczu 17. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 30 listopada, drużyna ŠKF Sereď przegrała z Zemplínem 0-2 (0-0). Mecz na Umelá tráva Myjava w Myjava obejrzało 240 widzów.

17. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-11-30 14:00 | Stadion: Umelá tráva Myjava | Widzów: 240 | Arbiter: M. Smolak
ŠKF Sereď
MFK Zemplín Michalovce
0
2
M. Sidibé 80'
A. Hovhannisyan 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Zemplínu wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom ŠKF Sereď: Abdelowi Metalsiemu w 24. i Kristianowi Lukacikowi w 45. minucie.

Na drugą połowę drużyna ŠKF Sereď wyszła w zmienionym składzie, za Filipa Pankariciana wszedł Maj Rorič. W 60. minucie arbiter przyznał kartkę Martinowi Slanince z jedenastki ŠKF Sereď.

Trener ŠKF Sereď wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Panagiotisa Loukę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Dino Špehar. W 74. minucie Peter Kolesár zastąpił Igora Żofczaka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zemplínu w 80. minucie spotkania, gdy Issa Sidibé strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole ŠKF Sereď doszło do zmiany. Cleber wszedł za Kristiana Lukacika. Po chwili trener Zemplínu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Christos Kountouriotis, a murawę opuścił Stanislav Danko. W 90. minucie w jedenastce Zemplínu doszło do zmiany. Armen Hovhannisyan wszedł za Issę Sidibégo.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Armen Hovhannisyan, piłkarz Zemplínu.

Zespół ŠKF Sereď ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Zemplínu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Armen Hovhannisyan.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Lazaros Rota
24′ Abdel Metalsi
Matúš Vojtko
60′ Martin Slaninka
Stanislav Danko89′
Alex Ivan
Jakub Gricz
46′ Filip Pankarićan
Peter Kolesár74′
45′ 82′ Kristian Lukáčik
Pedro Martínez García
Adam Morong
Kiriakos Savvidis
61′ Dino Špehar
Christos Kountouriotis89′
46′ Maj Rorič
Igor Żofczak74′
82′ Cleber Nascimento Da Silva
Armen Hovhannisyan90′  90′ 90′
61′ Panagiotis Louka
Til Mavretič

Zawodnicy ŠKF Sereď dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.