Liga słowacka - 17. kolejka Super Ligi: MSK Żilina - ŠK Slovan Bratysława 0-0

1 grudnia na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbyło się starcie 17. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Żilinej i ŠK Slovan Bratysława. Mecz zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 4 448 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Żilinej.

17. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-12-01 15:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 4448 | Arbiter: F. Glova
MSK Żilina
ŠK Slovan Bratysława
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 60 pojedynków drużyna ŠK Slovan Bratysława wygrała 24 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie za Jána Bernáta wszedł Iván Díaz. Trener Żilinej postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Davida Durisa i na pole gry wprowadził napastnika Lukáša Jánošíka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ŠK Slovan Bratysława doszło do zmiany. David Holman wszedł za Dejana Dražicia. W tej samej minucie trener ŠK Slovan Bratysława postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mohammed Rharsalla, a murawę opuścił Rafael Ratão. W 84. minucie Enis Fazlagikj został zmieniony przez Jakuba Paura, co miało wzmocnić zespół Żilinej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erika Daniela na Lukáša Pauschka.

W 88. minucie kartkę dostał Marin Ljubičić z ŠK Slovan Bratysława.

Erik Daniel86′
60′ Ján Bernát
Joeri de Kamps
84′ Enis Fazlagić
Marin Ljubičić88′
Miroslav Kaczer
Rafael Rogério da Silva75′
Róbert Boženík
Dejan Dražić75′
68′ Dávid Ďuriš
Lukáš Pauschek86′
60′ Iván Santiago Díaz
José Antonio Delgado Villar
84′ Jakub Paur
David Holman75′
68′ Lukáš Jánošík
Ibrahim Danda Rabiu
Dawid Kurminowski
Mohammed Rharsalla Khadfi75′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Żilinej żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.