Liga słowacka - 17. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - FK Senica 0-0

30 listopada na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce odbyło się starcie 17. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i Senicy. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 138 widzów.

17. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-11-30 14:00 | Stadion: Štadión FC ViOn | Widzów: 1138 | Arbiter: P. Ziemba
FC Zlate Moravce
FK Senica
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania zespół Senicy wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Senicy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Zlatego Moravce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gustava. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jakub Švec. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zlate Moravce: Gustavowi w 49. i Peterowi Čögleyowi w 57. minucie.

W 76. minucie w drużynie Zlatego Moravce doszło do zmiany. Silvio wszedł za Martina Kovaľa. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał kartkę Denisowi Dudze z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener Senicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Luis Ramírez, a murawę opuścił Denis Baumgartner.

W tej samej minucie Denis Duga zastąpił Jacego. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę Michalowi Pintérowi, zawodnikowi gospodarzy.

Vojtěch Vorel
57′ Peter Čögley
Gustavo Cascardo de Assis32′
85′ Michal Pintér
Roberto Dias Correia Filho
9′ Antonio Asanović
Joss Didiba Moudoumbou
78′ 81′ Denis Duga
Edmond Addo
76′ Martin Kovaľ
Samson Olanrewaju Akinyoola
46′ Jakub Švec
Frank Andersson Castañeda Vélez
Adrián Chovan
Federico Taborda
Martin Chren
Adrián Krišica
81′ Jacy Maranhão Oliveira
Luis Alejandro Ramírez López81′
Tomče Grozdanovski
Timothy Zmajkovič
Shaka Mawuli

46′ 49′ Gustavo Henrique Cabral De Souza

76′ Silvio Rodrigues Pereira Junior

Jeśli drużyna Zlatego Moravce nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Zlatego Moravce, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Senicy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.