Liga słowacka - 17. kolejka Super Ligi: AS Trenczyn - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0-1 (0-1)

30 listopada na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbył się pojedynek 17. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami AS-u Trenczyn i FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1-0. Na stadionie zasiadło 234 widzów.

17. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-11-30 14:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 234 | Arbiter: K. Micheľ
FK AS Trenczyn
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
0
1
A. Mészáros 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu AS-u Trenczyn.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Peterowi Kleščíkowi z zespołu AS-u Trenczyn. Była to 45. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił András Mészáros dla jedenastki FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Trener AS-u Trenczyn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jakuba Kadáka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Ivenzo Comvalius. W 60. minucie za Davida Hrnčára wszedł Patrik Blahút.

Po chwili trener FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Andrása Mészárosa. Na boisko wszedł Patrik Abrahám, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 70. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AS-u Trenczyn i dwie drużynie przeciwnej. W 80. minucie Michal Klec został zmieniony przez Cedrica Badolo, co miało wzmocnić drużynę FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Koolwijka na Lukáša Letenaya.

Tomáš Jenčo
45′ Peter Kleščík
Patrik Jacko
Lukas Skovajsa
Ján Nosko
90′ Martin Šulek
Richard Župa
59′ Ivenzo Comvalius
Ján Dzúrik
Milan Corryn
Dávid Hrnčár60′
72′ Achraf El Mahdioui
Michal Klec80′
71′ 83′ Ryan Koolwijk
Cedric Badolo80′
59′ Jakub Kadák
Patrik Blahút60′
Mohammed Lamine
Patrik Abrahám66′ 87′
83′ Lukáš Letenay
Mateusz Zachara

Przewaga zespołu AS-u Trenczyn w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy AS-u Trenczyn otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka AS-u Trenczyn w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.