Liga słowacka - 16. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - FC Spartak Trnava 1-0 (1-0)

23 listopada na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbyło się starcie 16. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami AS-u Trenczyn i Spartaka Trnava. Mecz zakończył się zwycięstwem AS-u Trenczyn 1-0. Na stadionie stawiło się 532 widzów.

16. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-11-23 14:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 532 | Arbiter: Kružliak
FK AS Trenczyn
FC Spartak Trnava
1
0
O. Bukari 36'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań zespół Spartaka Trnava wygrał 22 razy i zanotował 16 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie żółtą kartką został ukarany Abdul Zubairu, piłkarz AS-u Trenczyn.

Jedyną bramkę meczu dla AS-u Trenczyn zdobył Osman Bukari w 36. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS-u Trenczyn.

Trener AS-u Trenczyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Milan Corryn, a murawę opuścił Abdul Zubairu. W 57. minucie w drużynie Spartaka Trnava doszło do zmiany. Filip Oršula wszedł za João Dioga.

W 65. minucie żółtą kartkę otrzymał Jozef Menich z zespołu Spartaka Trnava. W 68. minucie Martin Gamboš zastąpił Emira Halilovicia. Trener Spartaka Trnava postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Erika Grendla i na pole gry wprowadził napastnika Kubilaya Yilmaza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Mohammed Lamine wszedł za Hamzę Čatakovicia. Między 77. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AS-u Trenczyn i jedną drużynie przeciwnej. Osman Bukari z AS-u Trenczyn w 87. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 77. minucie.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole AS-u Trenczyn doszło do zmiany. Richard Križan wszedł za Ante Roguljicia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Peterowi Kleščíkowi, zawodnikowi AS-u Trenczyn. W drugiej połowie nie padły gole.

Dobrivoj Rusov
90′ Peter Kleščík
João Diogo Gomes de Freitas57′
Lukas Skovajsa
Jozef Menich65′
81′ Martin Šulek
Bogdan Alexandru Mitrea83′
Achraf El Mahdioui
Matúš Turňa
Ryan Koolwijk
Filip Dangubić
87′ Ante Roguljić
Rafael Tavares Dos Santos
17′ 46′ Abdul Musa Zubairu
Martin Gamboš68′
 36′ 77′ 87′ Osman Bukari
Erik Grendel75′
76′ Hamza Čataković
Marko Tešija
Gino van Kessel
Alex Sobczyk
Denis Chudý
Petr Bolek
87′ Richard Križan
Ivan Mesík
John Andreu Neeskens Ramírez
Emir Halilović68′
Adrián Slávik
Alexander Horvát
46′ Milan Corryn
Saymon De Barros Cabral
Jakub Kadák
Filip Oršula57′
76′ Mohammed Lamine
Kubilay Yilmaz75′

Drużyna AS-u Trenczyn zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom AS-u Trenczyn, a zawodnikom Spartaka Trnava przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.