Liga słowacka - 15. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - ŠK Slovan Bratysława 0-1 (0-0)

W starciu 15. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 10 listopada, jedenastka Zlatego Moravce przegrała z ŠK Slovan Bratysława 0-1 (0-0). Mecz na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce obejrzało 3 020 widzów.

D. Holman 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna ŠK Slovan Bratysława wygrała aż 24 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko pięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Peterowi Čögleyowi z drużyny gospodarzy. Trener Zlatego Moravce postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Dávida Richtárecha i na pole gry wprowadził napastnika Jakuba Šveca, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 70. minucie za Erika Daniela wszedł Rafael Ratão.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił David Holman dla drużyny ŠK Slovan Bratysława. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po chwili trener ŠK Slovan Bratysława postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Joeri de Kamps, a murawę opuścił Nono Delgado. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W samej końcówce pojedynku w zespole ŠK Slovan Bratysława doszło do zmiany. Richard Guzmics wszedł za Dejana Dražicia.

Dominik Greif
57′ Peter Čögley
Vernon De Marco
Michal Pintér
Vasil Georgiev Bozhikov
Antonio Asanović
Jurij Medveděv
76′ Denis Duga
Artem Sukhotskyi
90′ Tomáš Ďubek
Erik Daniel70′
Tomče Grozdanovski
José Antonio Delgado Villar80′
57′ Dávid Richtárech
David Holman  70′
Jakub Brašeň
Marin Ljubičić
Senad Jarović
Dejan Dražić89′
75′ Martin Kovaľ
Andraż Szporar
Adrián Chovan
Martin Trnovský
Martin Chren
Richard Guzmics89′
76′ 82′ Jacy Maranhão Oliveira
Lukáš Pauschek
Martin Tóth
Joeri de Kamps80′ 90′
Shaka Mawuli
Ibrahim Danda Rabiu
75′ Silvio Rodrigues Pereira Junior
Rafael Rogério da Silva70′
57′ Jakub Švec

Drużyna Zlatego Moravce zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom ŠK Slovan Bratysława pokazał jedną.