Liga słowacka - 14. kolejka Super Ligi: ŠK Slovan Bratysława - FK Senica 2-0 (1-0)

2 listopada na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie odbyło się starcie 14. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami ŠK Slovan Bratysława i Senicy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ŠK Slovan Bratysława 2-0. Mecz obejrzało 4 450 widzów.

14. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-11-02 17:00 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 4450 | Arbiter: Kralovic
ŠK Slovan Bratysława
FK Senica
2
0
K. Bajrič 45'
Rafael Ratão 68'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki zespół ŠK Slovan Bratysława wygrał 23 razy i zanotował cztery porażki oraz siedem remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Cascardo został zastąpiony przez Marka Totkę.

W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahima Rabiu z ŠK Slovan Bratysława, a w 35. minucie Jossa Didibę z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kenan Bajrič wywołał eksplozję radości wśród kibiców ŠK Slovan Bratysława, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ŠK Slovan Bratysława.

Trener Senicy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Samson Akinyoola, a murawę opuścił Denis Baumgartner.

Drużyna Senicy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Rafael Ratão.

W 73. minucie w zespole ŠK Slovan Bratysława doszło do zmiany. Dejan Dražić wszedł za Erika Daniela. Trener ŠK Slovan Bratysława wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joeriego de Kampsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ibrahim Rabiu. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w drużynie ŠK Slovan Bratysława doszło do zmiany. Lukáš Pauschek wszedł za Jurija Medvedeva.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vojtěch Vorel
 45′ Kenan Bajrič
Gustavo Cascardo de Assis12′
Vasil Georgiev Bozhikov
Joss Didiba Moudoumbou35′
83′ Jurij Medveděv
João Francisco Fávaro Amaral
Artem Sukhotskyi
Denis Baumgartner61′
73′ Erik Daniel
Sofian El Moudane
José Antonio Delgado Villar
Mihovil-Jeronim Klapan
Marin Ljubičić
Tenton Yenne
31′ 74′ Ibrahim Danda Rabiu
Edmond Addo
Mohammed Rharsalla Khadfi
Frank Andersson Castañeda Vélez
 68′ Rafael Rogério da Silva
Jakub Krč
83′ Lukáš Pauschek
Marko Totka12′
74′ Joeri de Kamps
Samson Olanrewaju Akinyoola61′
73′ Dejan Dražić

Andraż Szporar

Zespół ŠK Slovan Bratysława był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników Senicy była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Jedenastka Senicy zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Senicy wymieniła dwóch zawodników.