Liga słowacka - 14. kolejka Super Ligi: FC Nitra - FC Spartak Trnava 1-0 (1-0)

W pojedynku 14. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Nitry wygrała ze Spartakiem Trnava 1-0 (1-0). Mecz na Štadión pod Zoborom obejrzało 746 widzów.

M. Ristovski 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Spartaka Trnava wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po pół godzinie gry kartkę dostał Lukáš Fabiš z Nitry.

Jedyną bramkę meczu zdobył Milan Ristovski dla drużyny Nitry. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 40. minucie kartką został ukarany Milan Ristovski, zawodnik Nitry. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nitry.

Drugą połowę drużyna Spartaka Trnava rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matúša Turňę wszedł Martin Gamboš. W 55. minucie Rafael Tavares został zastąpiony przez Aleksa Sobczyka.

W 70. minucie Filip Dangubić został zmieniony przez Erika Grendla, co miało wzmocnić jedenastkę Spartaka Trnava. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukáša Fabiša na Daniela Magdę w 81. minucie oraz Samuela Šefčíka na Patrika Danka w tej samej minucie. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nitry oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Dobrivoj Rusov
31′ 81′ Lukáš Fabiš
João Diogo Gomes de Freitas
84′ Pavol Farkas
Lucas Lovat75′
Matúš Kuník
Ivan Mesík
Oliver Podhorin
Bogdan Alexandru Mitrea
75′ Frederik Bílovský
Matúš Turňa46′
Michal Faško
Filip Dangubić70′
Nikola Gatarić
Rafael Tavares Dos Santos55′
 39′ 40′ Milan Ristovski
Emir Halilović
88′ Samuel Šefčík
Jozef Menich
81′ Daniel Magda
Timotej Záhumenský
Milos Šimončič
Martin Gamboš46′
88′ Patrik Danek
Erik Grendel70′ 90′
Marek Fábry
Filip Oršula
Šimon Štefanec
Alex Sobczyk55′

Przewaga zespołu Spartaka Trnava w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Nitry obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Spartaka Trnava w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.