Liga słowacka - 13. kolejka Super Ligi: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - DAC Streda 0-2 (0-0)

W pojedynku 13. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 26 października, drużyna FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa przegrała z DAC Streda 0-2 (0-0). Mecz na Futbalový štadión Žiar nad Hronom obejrzało 2 094 widzów.

13. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-10-26 17:00 | Stadion: Futbalový štadión Žiar nad Hronom | Widzów: 2094 | Arbiter: J. Pavlik
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
DAC 1904 Dunajska Streda
0
2
Z. Kalmár 61'
D. Kružliak 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka DAC Streda wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna DAC Streda próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka DAC Streda rozpoczęła w zmienionym składzie, za Milana Šimčáka, Andreja Fábrego weszli Erick Davis, Zsolt Kalmár.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników DAC Streda w 61. minucie spotkania, gdy Zsolt Kalmár strzelił pierwszego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Michala Kleca. Na boisko wszedł Peter Mazan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 76. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener DAC Streda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Marko Divković, a murawę opuścił César Blackman.

W tej samej minucie Patrik Abrahám został zmieniony przez Andrása Mészárosa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna DAC Streda, zdobywając kolejną bramkę. W 85. minucie wynik na 0-2 podwyższył Dominik Kružliak.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Dominik Kružliak  85′
76′ Richard Župa
Matej Oravec
Patrik Blahút
Milan Šimčák46′
Ján Dzúrik
Andrej Fábry46′
68′ Michal Klec
Connor Ronan
82′ Lukáš Pelegríni
Máté Vida
84′ Patrik Abrahám
Lukáš Čmelík
68′ Peter Mazáň
Zsolt Kalmár46′  61′
Jan Sojka
Marko Divković84′
84′ András Mészáros
Abdulrahman Taiwo

Zespół DAC Streda był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna DAC Streda w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.