Liga słowacka - 12. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - FK Senica 2-3 (1-1)

W meczu 12. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 20 października, jedenastka AS-u Trenczyn przegrała z Senicą 2-3 (1-1). Mecz na Štadión Pod Dubňom w Żylinie obejrzało 232 widzów.

12. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-10-20 17:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 232 | Arbiter: M. Smolak
Roberto Dias 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół AS-u Trenczyn wygrał 13 razy i zanotował dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach drużyna AS-u Trenczyn próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sofian El Moudane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Senicy , zdobywając bramkę w 27. minucie starcia.

Zespół Senicy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 11 minut, jedenastka AS-u Trenczyn doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ante Roguljić. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Martinowi Šulkowi, piłkarzowi AS-u Trenczyn.

Zawodnicy Senicy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Sadam Sulley. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Senica: Vojtěchowi Vorelowi w 59. i Sofianowi El Moudane'owi w 65. minucie. W 70. minucie Mohammed Lamine został zastąpiony przez Davida Depetrisa. Chwilę później trener Senicy postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Sadama Sulleya. Na boisko wszedł Samson Akinyoola, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 78. minucie w drużynie AS-u Trenczyn doszło do zmiany. John Neeskens wszedł za Martina Šulka.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 80. minucie gola wyrównującego strzelił John Neeskens.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Senicy doszło do zmiany. Luis Ramírez wszedł za Lovra Cveka. W 87. minucie kartkę obejrzał Luis Ramírez z Senicy.

Jedenastka Senicy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Roberto Dias.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Joss Didiba Moudoumbou
49′ 78′ Martin Šulek
João Francisco Fávaro Amaral
Ryan Koolwijk
Lovro Cvek 85′
70′ Mohammed Lamine
Sofian El Moudane  27′ 65′
 38′ Ante Roguljić
Jakub Krč
78′  80′ John Andreu Neeskens Ramírez
Luis Alejandro Ramírez López85′ 87′
Achraf El Mahdioui
Samson Olanrewaju Akinyoola74′
Abdul Musa Zubairu

70′ David Alberto Depetris

Przewaga drużyny AS-u Trenczyn w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom AS-u Trenczyn, natomiast piłkarzom Senicy przyznał trzy.

Drużyna AS-u Trenczyn w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół Senicy w drugiej połowie także dokonał dwóch zmian.