Liga słowacka - 12. kolejka Super Ligi: DAC 1904 Dunajska Streda - FC Zlate Moravce 2-1 (1-0)

W meczu 12. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 20 października, zespół DAC Streda zwyciężył z Zlatym Moravce 2-1 (1-0). Mecz na MOL Arény w Dunajsce Stredzie obejrzało 7 744 widzów.

T. Ďubek 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia jedenastka Zlatego Moravce wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze DAC Streda nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Máté Vida.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Antonowi Slobodzie z Zlatego Moravce. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny DAC Streda.

Drugą połowę jedenastka Zlatego Moravce rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dávida Richtárecha wszedł Tomce Grozdanovski. W 59. minucie za Murila wszedł Gustavo.

Dopiero w drugiej połowie Tomáš Ďubek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zlatego Moravce, zdobywając bramkę w 62. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marko Divković.

Chwilę później trener DAC Streda postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Andreja Fábrego. Na boisko wszedł Zsolt Kalmár, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Niedługo później trener Zlatego Moravce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Silvio, a murawę opuścił Senad Jarović. Między 84. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Branislav Pindroch
87′ Danylo Beskorovainyi
Dávid Richtárech46′
66′ Andrej Fábry
Anton Sloboda45′
90′ Connor Patrick Ronan
Jakub Brašeň90′
 13′ Máté Vida
Murilo Henrique Calvacante59′
 65′ 88′ Marko Divković
Senad Jarović78′
Kristopher Vida
Martin Kovaľ
Benjamín Száraz
Adrián Chovan
90′ Lukáš Čmelík
Martin Chren
66′ Zsolt Kalmár
Martin Tóth
Dominik Veselovský
Denis Duga90′
Krisztián Bari
Tomče Grozdanovski46′
88′ Eric Kleybel Ramirez Matheus
Gustavo Henrique Cabral De Souza59′
Abdulrahman Taiwo
Silvio Rodrigues Pereira Junior78′

Zawodnicy DAC Streda dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.