Liga słowacka - 10. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - FC Nitra 1-0 (1-0)

W starciu 10. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 24 maja, zespół Zlatego Moravce wygrał z Nitrą 1-0 (1-0). Mecz na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce obejrzało 2 482 widzów.

M. Valovčan 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Nitry wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz 10 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Martin Valovčan dla jedenastki Zlatego Moravce. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Pavolowi Farkasowi z Nitry. Była to 37. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zlatego Moravce.

Drugą połowę drużyna Nitry rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pavola Farkasa wszedł Ivan Zgrablić. W 59. minucie sędzia ukarał kartką Nibę MacDonalda, piłkarza Nitry.

W 68. minucie za Lukáša Fabiša wszedł Šimon Štefanec. Po chwili trener Zlatego Moravce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Peter Orávik, a murawę opuścił Jakub Švec. Między 78. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nitry i jedną drużynie przeciwnej.

W 88. minucie Marián Chobot został zmieniony przez Nemanję Sokovicia, co miało wzmocnić jedenastkę Nitry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomce Grozdanovskiego na Karola Karlika oraz Martina Valovčana na Denisa Dugę. W drugiej połowie nie padły bramki.

MacDonald Ngwa Niba59′
85′ 88′ Tomče Grozdanovski
Frederik Bílovský
Branislav Ľupták
Máruis Charizopulos
 34′ 90′ Martin Valovčan
Patrik Šurnovský
Jakub Brašeň
Marián Chobot78′ 88′
Tomas Docekal
Marek Fábry
74′ Jakub Švec
Tomasz Vestenicky
Martin Krnáč
Erik Buš
Marek Beseda
Jan Chovanec
88′ Karol Karlik
Ivan Zgrablić46′
Krešimir Kelez
Tomáš Kóňa
90′ Denis Duga
Patrik Danek
74′ Peter Orávik
Nemanja Soković88′ 90′
Vladimír Tkáč
Šimon Štefanec68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Nitry pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.