Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: ŠK Slovan Bratysława - MFK Rużomberok 1-0 (0-0)

W spotkaniu 1. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 13 czerwca, zespół ŠK Slovan Bratysława wygrał z Rużomberok 1-0 (0-0). Mecz na Národný Futbalový Štadión w Bratysławie obejrzało 253 widzów.

1. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-06-13 18:00 | Stadion: Štadión Tehelné pole | Widzów: 253 | Arbiter: Kralovic
ŠK Slovan Bratysława
MFK Rużomberok
1
0
Ž. Medved 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Jedenastka ŠK Slovan Bratysława wygrała aż 28 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 14.

Taktyka trenera jedenastki Rużomberok już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Rużomberok. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 68. minucie Ezekiel Henty zastąpił Alena Ožbolta. Trener ŠK Slovan Bratysława postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Erika Daniela i na pole gry wprowadził napastnika Vladimira Weissa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Bramkarz Rużomberok wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 89. minucie bramkę zdobył Žan Medved.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ladislavowi Almásiemu i Ibrahimowi Rabiu.

Mário Mrva
68′ Erik Daniel
Peter Ďungel
José Antonio Delgado Villar
Tihomir Kostadinov
81′ David Holman
Timotej Múdry
90′ Ibrahim Danda Rabiu
Martin Regáli68′
Mohammed Rharsalla Khadfi
Dalibor Takáč73′
68′ Ezekiel Isoken Henty
Matej Madleňák
68′ Vladimir Weiss jr
Miroslav Almasky73′
81′  89′ Žan Medved
Matúš Kmet84′
68′ Alen Ožbolt
Ladislav Almási68′ 90′

Drużyna ŠK Slovan Bratysława była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.