Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: MSK Żilina - FC Spartak Trnava 2-1 (1-0)

14 czerwca na Štadión Pod Dubňom w Żylinie odbył się mecz 1. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Żilinej i Spartaka Trnava. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Żilinej 2-1. Na stadionie zasiadło 285 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Żilinej.

1. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-06-14 18:00 | Stadion: Štadión Pod Dubňom | Widzów: 285 | Arbiter: E. Gemzický
B. Yusuf 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 61 razy. Drużyna Żilinej wygrała aż 30 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 17.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Żilinej nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie David Duris dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jakubowi Krčowi z jedenastki gości. Była to 21. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Żilinej.

Jedenastka Spartaka Trnava nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bamidele Yusuf.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Żilinej w 65. minucie spotkania, gdy Ján Bernát strzelił drugiego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 66. minucie Jakub Krč został zmieniony przez Alexandra Horváta. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Żilinej: Patrik Iľko, Ján Bernát, Jakub Paur, na ich miejsce weszli: Adrián Kaprálik, Vahan Bichakhchyan, Dawid Kurminowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bamidele'a Yusufa, Saymona zajęli: Nsumoh Kalu, Milan Sekera. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Spartak Trnava: Alexandrowi Horvátowi w 73. i Nsumohowi Kalu w 83. minucie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Martin Gamboš
 65′ 77′ Ján Bernát
Jakub Krč21′ 66′
Miroslav Gono
Marko Tešija
Patrik Myslovič
Theofanis Tzandaris
87′ Jakub Paur
Michael Yann Yao
 5′ Dávid Ďuriš
Bamidele Isa Yusuf  50′ 74′
71′ Patrik Iľko
Samuel Benovič
77′ Vahan Vardani Bichakhchyan
Alexander Horvát66′ 73′
Adam Goljan
Nsumoh Johnosn Kalu74′ 83′
71′ Adrián Kaprálik
Thomas Kotlár
87′ Dawid Kurminowski
Milan Sekera81′

Sędzia nie ukarał zawodników Żilinej żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.