Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: MFK Rużomberok - FK AS Trenczyn 2-2 (0-2)

W pojedynku 1. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 8 sierpnia, drużyna Rużomberok zremisowała z AS-em Trenczyn 2-2 (0-2). Mecz na Futbalový štadión MFK Ružomberok w Rużomberku obejrzało 1 232 widzów.

1. kolejka Słowacja - Super Liga
2020-08-08 19:00 | Stadion: Futbalový štadión MFK Ružomberok | Widzów: 1232 | Arbiter: K. Micheľ
E. Ikoba 6',33'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 mecze drużyna AS-u Trenczyn wygrała 23 razy i zanotowała 16 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w szóstej minucie spotkania, gdy Eduvie Ikoba zdobył pierwszą bramkę.

Po kwadransie gry żółtą kartkę dostał Reuben Yem, piłkarz AS-u Trenczyn.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Eduvie Ikoba z AS-u Trenczyn. W 37. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Eduvie Ikobie z drużyny gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Rużomberok rozpoczął w zmienionym składzie, za Dalibora Takáča wszedł Matej Kochan. Między 50. a 54. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 55. minucie Ahmad Ghali został zastąpiony przez Osmana Bukariego. W 59. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Lukášowi Kojnokowi z Rużomberok. W 60. minucie Lukáš Kojnok został zmieniony przez Adama Brenkusa, co miało wzmocnić drużynę Rużomberok. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Corryna na Jakuba Kadáka.

W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Steve Kapuadi osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 50. minucie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Matej Kochan, piłkarz gospodarzy. Chwilę później trener AS-u Trenczyn postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Eduvie Ikobę wszedł Martin Šulek, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

W 81. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Tihomirowi Kostadinovowi, zawodnikowi Rużomberok. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Ján Maslo. W 89. minucie żółtą kartkę otrzymał Alexander Mojžiš z zespołu gospodarzy.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Rużomberok doprowadził do remisu. Gola strzelił Adam Brenkus. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Steve Kapuadi50′ 67′
59′ 60′ Lukáš Kojnok
Richard Križan51′
 86′ (k.) Ján Maslo
Juha Pirinen
89′ Alexander Mojžiš
Reuben Yem15′
Peter Ďungel
Milan Corryn65′
81′ 81′ Tihomir Kostadinov
Achraf El Mahdioui
81′ Timotej Múdry
Ante Roguljić74′
77′ Martin Regáli
Philip Azango Elayo
46′ Dalibor Takáč
Ahmad Ghali55′
54′ Štefan Gerec
Eduvie Ikoba  6′, 33′ 37′ 74′
Ivan Krajčírik
Igor Šemrinec
81′ Mário Mrva
Martin Šulek74′
60′  90′ Adam Brenkus
Jakub Kadák65′
Matúš Kmet
Abdul Musa Zubairu
46′ 73′ Matej Kochan
Osman Bukari55′
81′ Marek Zsigmund
Hamza Čataković74′
77′ Rastislav Kružliak
David Alberto Depetris

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół AS-u Trenczyn w drugiej połowie dokonał czterech zmian.