Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - FC Nitra 2-1 (1-1)

13 czerwca na Štadión FC ViOn w Zlaté Moravce odbył się pojedynek 1. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Zlatego Moravce i Nitry. Mecz zakończył się zwycięstwem Zlatego Moravce 2-1. Na stadionie stawiło się 332 widzów.

S. Šefčík 12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Nitry wygrał 12 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Nitry nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Samuel Šefčík.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Martin Kovaľ. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Po chwili trener Zlatego Moravce postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 32. minucie na plac gry wszedł Peter Orávik, a murawę opuścił Martin Kovaľ. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nitra: Samuelowi Šefčíkowi w 47. i Mariánowi Chobotowi w 56. minucie. W 58. minucie Tomáš Ďubek zastąpił Dávida Richtárecha.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Zlate Moravce: Dávidowi Richtárechowi w 60. i Andrásowi Mészárosowi w 65. minucie. W 71. minucie András Mészáros został zmieniony przez Borisa Cmiljanicia, co miało wzmocnić zespół Zlatego Moravce. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiána Kóšę na Nikolę Gatarić.

Dopiero w drugiej połowie Boris Cmiljanić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zlatego Moravce, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie starcia. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Nitry doszło do zmiany. Ante Kuliš wszedł za Samuela Šefčíka.

Na murawie, jak to często zdarzało się Nitrze w tym sezonie, pojawił się Lukáš Fabiš, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 83. minucie Mariána Chobota. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Peterowi Orávikowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Sebastián Kóša73′
58′ Tomáš Ďubek
Michal Faško
 23′ 32′ Martin Kovaľ
Milan Ristovski
65′ 71′ András Mészáros
Midat Galbayev
32′ 88′ Peter Orávik
Nikola Gatarić73′
58′ 60′ Dávid Richtárech
Duje Javorčić
Gustavo Henrique Cabral De Souza
Ante Kuliš82′
71′  77′ Boris Cmiljanić
Šimon Štefanec

Piłkarze Zlatego Moravce obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.