Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - DAC 1904 Dunajska Streda 1-2 (1-0)

W pojedynku 1. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 21 lipca, zespół Zlatego Moravce przegrał z DAC Streda 1-2 (1-0). Mecz na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce obejrzało 3 217 widzów.

Z. Kalmár 68',87'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć drużyna Zlatego Moravce wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Césara Blackmana z DAC Streda, a w 11. minucie Tomce Grozdanovskiego z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Zlatego Moravce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Denis Duga.

W 44. minucie kartkę otrzymał Martin Valovčan z Zlatego Moravce. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zlatego Moravce.

Na drugą połowę jedenastka DAC Streda wyszła w zmienionym składzie, za Césara Blackmana, Kristophera Vidę weszli Lukáš Čmelík, Marko Divković. W 58. minucie w drużynie Zlatego Moravce doszło do zmiany. Dávid Richtárech wszedł za Vladimíra Tkáča.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 63. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ericowi Ramirezowi i Michalowi Pintérowi. W 64. minucie za Danyla Beskorovainyiego wszedł Dominik Veselovský.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak drużyna DAC Streda doprowadziła do remisu. Gola strzelił Zsolt Kalmár. W następstwie utraty gola trener Zlatego Moravce postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Tomáša Ďubka i na pole gry wprowadził napastnika Silvia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Zlatego Moravce doszło do zmiany. Peter Orávik wszedł za Martina Kovaľa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie Zsolt Kalmár dał prowadzenie swojej jedenastce.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Danylo Beskorovainyi64′
63′ Michal Pintér
César Rodolfo Blackman Camarena6′ 46′
Antonio Asanović
Éric Javier Davis Grajales
 20′ Denis Duga
Kristián Koštrna
73′ Tomáš Ďubek
Dominik Kružliak
11′ Tomče Grozdanovski
Zsolt Kalmár  68′, 87′
44′ Martin Valovčan
Connor Patrick Ronan
Jakub Brašeň
Máté Vida
79′ Martin Kovaľ
Eric Kleybel Ramirez Matheus63′
58′ Vladimír Tkáč
Lukáš Čmelík46′
79′ Peter Orávik
Dominik Veselovský64′
58′ Dávid Richtárech
Marko Divković46′
73′ Silvio Rodrigues Pereira Junior
Abdulrahman Taiwo

Zespół Zlatego Moravce zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.