Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 2-0 (1-0)

W starciu 1. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 21 lipca, zespół Spartaka Trnava wygrał z ŠKF Sereď 2-0 (1-0). Mecz na City Arena Trnava obejrzało 3 918 widzów.

1. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-07-21 19:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 3918 | Arbiter: B. Marhefka
FC Spartak Trnava
ŠKF Sereď
2
0
E. Halilović 18'
B. Mitrea 58'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Spartaka Trnava wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Alex Sobczyk został zmieniony przez Marka Kelemena.

Między 11. a 18. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Trnava w 18. minucie spotkania, gdy Emir Halilović zdobył pierwszą bramkę. Między 34. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartaka Trnava.

Drugą połowę drużyna ŠKF Sereď rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alda Báeza wszedł Roko Jureskin. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Martinowi Slanince, zawodnikowi ŠKF Sereď.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Trnava w 58. minucie spotkania, gdy Bogdan Mitrea strzelił z karnego drugiego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ŠKF Sereď doszło do zmiany. Filip Pankarićan wszedł za Lubomira Ulricha.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Spartak Trnava: Timotejowi Záhumenskiemu w 72. i Markowi Tešii w 73. minucie. Chwilę później trener Spartaka Trnava postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Rafaela Tavaresa. Na boisko wszedł Kristian Mihálek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Lucas został zmieniony przez Marka Marinkovicia, co miało wzmocnić drużynę Spartaka Trnava. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ľubomíra Michalíka na Tomáša Hučkę.

W 90. minucie kartkę dostał Roko Jureskin z ŠKF Sereď. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Dejan Iliev
82′ Lucas Lovat
Tidiane Djibi Ba39′
Ivan Mesík
Ľubomír Michalík11′ 84′
 58′ (k.) 15′ Bogdan Alexandru Mitrea
Martin Slaninka57′
72′ Timotej Záhumenský
Martin Sus34′
44′ Filip Dangubić
Bankole Olawale Adekuoroye
77′ Rafael Tavares Dos Santos
Aldo Omar Báez46′
 18′ Emir Halilović
Alex Ivan
73′ Marko Tešija
Denis Ventúra
Filip Oršula
Dino Špehar18′
8′ Alex Sobczyk
Lubomir Ulrich70′
Petr Bolek
Pavol Penksa
82′ Marko Marinković
Filip Pankarićan70′
77′ Kristián Mihálek
Kristian Lukáčik
8′ Marko Kelemen

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter wręczył cztery żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej także dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.