Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: DAC Streda - Zemplín 5-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki słowackiej Super Ligi, które rozegrane zostało 13 czerwca, jedenastka DAC Streda wysoko wygrała z Zemplínem 5-0 (1-0). Mecz na MOL Arény w Dunajsce Stredzie obejrzało 319 widzów.

C. Blackman 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół DAC Streda wygrał aż 13 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników DAC Streda w 31. minucie spotkania, gdy Marko Divković strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lorenco Šimić z DAC Streda. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu DAC Streda.

W 54. minucie kartkę otrzymał Kiriakos Savvidis z drużyny gości.

Jedenastka Zemplínu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie Marko Divković po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 62. minucie za Cheicka Diarrę wszedł Christos Kountouriotis.

Niedługo później Zsolt Kalmár wywołał eksplozję radości wśród kibiców DAC Streda, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 68. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Marko Divković z DAC Streda. Między 69. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze DAC Streda: Eric Ramirez, Máté Vida, Marko Divković, na ich miejsce weszli: Ernest Boateng, Martin Bednár, Andrej Fábry. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Milana Kvocery, Jozefa-Šimona Turíka zajęli: Martin Kolesár, Giorgos Neofytidis.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza César Blackman.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

José Carrillo Mancilla
 90′ César Rodolfo Blackman Camarena
Matúš Vojtko
Éric Javier Davis Grajales
Stanislav Danko
Dominik Kružliak
Cheick Alan Diarra62′
45′ Lorenco Šimić
Jakub Gricz
 65′ Zsolt Kalmár
Kiriakos Savvidis54′
András Schäfer
Jozef-Šimon Turík72′
76′ Máté Vida
Igor Żofczak
 31′, 57′, 68′ 76′ Marko Divković
Milan Kvocera69′
69′ Eric Kleybel Ramirez Matheus
Alejandro Méndez García
76′ Martin Bednár
Christos Kountouriotis62′
76′ Andrej Fábry
Giorgos Neofytidis72′
69′ Ernest Boateng
Dimitrios Popovits

Armen Hovhannisyan

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.