Liga słowacka - 1. kolejka Super Ligi: DAC 1904 Dunajska Streda - ŠKF Sereď 6-0 (3-0)

W pojedynku 1. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 9 sierpnia, drużyna DAC Streda wysoko wygrała z ŠKF Sereď 6-0 (3-0). Mecz na MOL Aréna w Dunajsce Stredzie obejrzało 5 450 widzów.

Z. Kalmár 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Eric Ramirez.

Jedenastka ŠKF Sereď ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W 12. minucie trafił Andrija Balić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy DAC Streda w 13. minucie spotkania, gdy Marko Divković strzelił trzeciego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna ŠKF Sereď rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andrása Mészárosa, Martina Slaninkę, Filipa Tatranskiego weszli Ľubomír Michalík, Filip Pankarićan, Nicolas Šumský. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ľubomírowi Michalíkowi z ŠKF Sereď. Była to 49. minuta starcia.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie wynik na 4-0 podwyższył Érick Davis.

Prawie natychmiast Zsolt Kalmár wywołał eksplozję radości wśród kibiców DAC Streda, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie meczu. W 66. minucie Senad Jarović został zastąpiony przez Roka Jureskina.

W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Andrija Balić z DAC Streda. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 6-0.

Tidiane Djibi Ba
 60′ 69′ Éric Javier Davis Grajales
Tomáš Hučko
Dominik Kružliak
Martin Slaninka46′
Jannik Müller
Filip Duranski81′
 12′, 90′ Andrija Balić
Alex Ivan
69′ Sidney Friede
Filip Tatranský46′
 63′ 87′ Zsolt Kalmár
Senad Jarović66′
András Schäfer
András Mészáros46′
 13′ 69′ Marko Divković
Adam Morong
 8′ 80′ Eric Kleybel Ramirez Matheus
Dino Špehar
Benjamín Száraz
Matthew Yakubu
Matúš Malý
Ľubomír Michalík46′ 49′
69′ Jorge Antonio Méndez Castillo
Roko Jureskin66′
87′ Martin Bednár
Alen Mehić
69′ Andrej Fábry
Filip Pankarićan46′
69′ Yhoan Many Andzouana
Denis Potoma81′
80′ Zuberu Sharani
Nicolas Šumský46′

Jedenastka DAC Streda była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom ŠKF Sereď przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.