4. kolejka Super Ligi: FK Senica - FC Nitra 4-1 (2-0)

13 kwietnia na OMS Arena odbyło się spotkanie 4. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Senicy i Nitry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Senicy 4-1. Mecz obejrzało 473 widzów.

T. Vestenicky 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć jedenastka Nitry wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Kay dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedenastka Nitry ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Patrick Asmah.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Pavol Farkas z Nitry. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sofian El Moudane.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Jakubowi Krčowi, zawodnikowi Senicy. W 54. minucie Marián Chobot zastąpił Matúša Kuníka. W tej samej minucie w drużynie Nitry doszło do zmiany. Tomasz Vestenicky wszedł za Patrika Šurnovskiego.

Piłkarze Nitry szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie bramkę pocieszenia zdobył Tomasz Vestenicky. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Po chwili trener Senicy postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Dangubicia. Na boisko wszedł Jean Deretti, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Matúšowi Kuníkowi z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Frank Castañeda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Senicy, strzelając kolejnego gola w 80. minucie starcia. W 82. minucie Nemanja Soković został zmieniony przez Ondreja Vrábela, co miało wzmocnić jedenastkę Nitry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Asmaha na Zezinha oraz Franka Castañedę na Désiré Segbé.

W 88. minucie kartkę dostał Milos Šimončič, piłkarz gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Jan Chovanec
 8′ Carlos Daniel Silveira da Graça
Pavol Farkas45′
 25′ 82′ Patrick Kojo Asmah
MacDonald Ngwa Niba
63′ Filip Dangubić
Frederik Bílovský
 50′ Sofian El Moudane
Máruis Charizopulos
Mihovil-Jeronim Klapan
Nikola Gatarić
51′ Jakub Krč
Milos Šimončič88′
Marko Tešija
Patrik Šurnovský54′
 80′ 85′ Frank Andersson Castañeda Vélez
Matúš Kuník54′ 67′
63′ Jean Deretti
Ivan Zgrablić
82′ José Luis Mendes Lopes
Martin Macho
Sacha Petshi
Jaroslav Machovec
Kevaughn Atkinson
Ondrej Vrábel82′
85′ Désiré Segbé Azankpo
Tomasz Vestenicky54′  57′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.