4. kolejka Super Ligi: FK AS Trenczyn - FC Zlate Moravce 1-0 (0-0)

13 kwietnia na Futbalový štadión Spartak Myjava w Myjava odbył się mecz 4. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami AS-u Trenczyn i Zlatego Moravce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS-u Trenczyn 1-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

4. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-04-13 17:00 | Stadion: Futbalový štadión Spartak Myjava | Widzów: 200 | Arbiter: F. Glova
FK AS Trenczyn
FC Zlate Moravce
1
0
A. Roguljić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna AS-u Trenczyn wygrała 20 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Przez długie minuty meczu kibice przecierali oczy ze zdumienia. 22 piłkarzy biegało po murawie, ale z tej bieganiny kompletnie nic nie wynikało. Bramkarze mieli niewiele pracy, a sędzia nie musiał nikogo upominać kartkami. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Adrián Slávik z AS-u Trenczyn. Była to 40. minuta starcia.

W 55. minucie kartkę dostał Denis Duga, piłkarz Zlatego Moravce. W tej samej minucie Joey Sleegers zastąpił Milana Corryna.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Zlatego Moravce doszło do zmiany. Peter Orávik wszedł za Jakuba Šveca. W 73. minucie kartkę otrzymał Tomáš Ďubek z zespołu Zlatego Moravce. Na murawie, jak to często zdarzało się Zlatemu Moravce w tym sezonie, pojawił się Karol Karlik, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 79. minucie Denisa Dugę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 81. minucie Hamza Čataković został zmieniony przez Ante Roguljicia, a za Osmana Bukariego wszedł na boisko Jakub Kadák, co miało wzmocnić jedenastkę AS-u Trenczyn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomce Grozdanovskiego na Olivera Praznovskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS-u Trenczyn w 90. minucie spotkania, gdy Ante Roguljić strzelił pierwszego gola.

Peter Čögley
40′ Adrián Slávik
Tomáš Ďubek73′
55′ Joey Sleegers
Tomče Grozdanovski90′
Philippe van Arnhem
Martin Valovčan
90′ Osman Bukari
Jakub Brašeň
81′ Hamza Čataković
Martin Chren
55′ Milan Corryn
Karol Karlik79′
90′ Jakub Kadák
Krešimir Kelez
81′  90′ Ante Roguljić
Oliver Práznovský90′
Milan Kvocera
Peter Orávik67′

Vladimír Tkáč

Wyjątkowa nieporadność napastników Zlatego Moravce była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze AS-u Trenczyn obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.