3. kolejka Super Ligi: FC Zlate Moravce - ŻP Šport Podbrezová 2-1 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki słowackiej Super Ligi, który rozegrany został 6 kwietnia, zespół Zlatego Moravce wygrał z Športem Podbrezová 2-1 (0-0). Mecz na Štadión FC ViOn Zlaté Moravce w Zlaté Moravce obejrzało 1 121 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Kiwiora występującego w Šporcie Podbrezová.

A. Mojžiš 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Zlatego Moravce wygrała dziewięć razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Šport Podbrezová: Jakubowi Więzikowi w 18. i Dávidowi Lešce w 27. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie Peter Orávik zastąpił Krešimira Keleza. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Noé Kwinowi z Zlatego Moravce.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Športu Podbrezová w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Alexander Mojžiš.

Na murawie, jak to często zdarzało się Zlatemu Moravce w tym sezonie, pojawił się Karol Karlik, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Branislava Ľuptáka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Alexander Mojžiš, piłkarz Športu Podbrezová. W 70. minucie Tomáš Ďubek wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

W 73. minucie kartkę dostał Matej Podstavek z drużyny gości.

Niedługo po stracie bramki zespół Zlatego Moravce objął prowadzenie. W tej samej minucie wynik ustalił Martin Valovčan.

Między 74. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Športu Podbrezová doszło do zmiany. René Paraj wszedł za Marka Bartoša. W następstwie utraty bramki trener Športu Podbrezová postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Jozefa Špyrkę i na pole gry wprowadził napastnika Victora Olatunjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 85. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 89. minucie w jedenastce Zlatego Moravce doszło do zmiany. Oliver Praznovsky wszedł za Tomce Grozdanovskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Marek Kristián Bartoš76′
64′ Noé Achille Kwin Amban
Jakub Piotr Kiwior74′
Antonio Asanović
Alexander Mojžiš  64′ 69′
 70′ (k.) 74′ Tomáš Ďubek
Matej Oravec90′
85′ 89′ Tomče Grozdanovski
Filip Hlohovsky90′
66′ Branislav Ľupták
Dávid Leško27′
59′ Peter Orávik
Michal Obročník
 73′ Martin Valovčan
René Paraj76′
66′ Karol Karlik
Matej Podstavek73′
59′ Krešimir Kelez
Filip Halgoš
89′ Oliver Práznovský
Victor Olatunji80′
Denis Duga
Daniel Pavúk
Vladimír Tkáč

Zawodnicy Zlatego Moravce obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy osiem.

Drużyna Zlatego Moravce w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.