3. kolejka Super Ligi: FC Spartak Trnava - FC Nitra 1-1 (0-0)

6 kwietnia na City Arena Trnava odbyło się spotkanie 3. kolejki słowackiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Trnava i Nitry. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 013 widzów.

3. kolejka Słowacja - Super Liga
2019-04-06 17:00 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 2013 | Arbiter: B. Marhefka
FC Spartak Trnava
FC Nitra
1
1
K. Yilmaz 52'
M. Chobot 54'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze jedenastka Spartaka Trnava wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Jaroslavowi Machovecowi z zespołu gości. Była to 40. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Spartaka Trnava rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Depetrisa wszedł Kubilay Yilmaz.

Na początku drugiej połowy piłkarze Spartaka Trnava nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Kubilay Yilmaz. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Nitry w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie wynik ustalił Marián Chobot.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Kire Markoskiemu, piłkarzowi Spartaka Trnava. W 64. minucie Matúš Čonka został zmieniony przez Antona Slobodę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Nitra: Martinowi Masze w 86. i Markowi Dubeňowi w 89. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jan Chovanec
64′ Matúš Čonka
Jaroslav Machovec40′ 79′
46′ David Alberto Depetris
Marián Chobot  54′ 73′
63′ 83′ Kire Markoski
Nemanja Soković
Dominik Takáč
Dávid Šipoš
Tomasz Koszut
Lukáš Fabiš
83′ Musefiu Olasunkanmi Ashiru
Ivan Zgrablić
Štefan Pekár
Martin Macho79′ 86′
64′ Anton Sloboda
Patrik Šurnovský73′
Andrej Lovás
Ondrej Vrábel88′
46′  52′ Kubilay Türk Yılmaz
Šimon Štefanec

Zespół Nitry zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.