Reklama

Reklama

Zniszczoł i Żyła wystartują dziś w Bad Mitterndorf

Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła wystąpią w dzisiejszym konkursie lotów narciarskich na "mamucie" w austriackim Bad Mitterndorf. Obaj mają wielką ochotę polatać. Konkurs rozpocznie się o godzinie 14.15. Transmisje w TVP1 i Eurosporcie.

Po raz pierwszy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata odbędzie się na mamucim obiekcie.

Pozostali reprezentanci kraju, w tym dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, są w Szczyrku, gdzie na małej skoczni przygotowują się do zawodów w Wiśle i Zakopanem.

Żyła i Zniszczoł chcieli pojechać do Bad Mitterndorf. Obaj uważali, że potrzebują przede wszystkim startów. Pierwszy z nich uwielbia tak duże obiekty i radzi sobie na nich zazwyczaj bardzo dobrze.

- Polatać zawsze jest przyjemnie. Bardzo chciałem tutaj przyjechać - powiedział Żyła.

Reklama

Dla Zniszczoła jednym z celów na ten sezon był właśnie start na obiektach mamucich. - Trenowałem całe lato. Wiem, jakie popełniam błędy, dlatego chcę teraz startować - mówił.

I spisał się na przebudowanym obiekcie Kulm bardzo dobrze. W treningu wylądował na 213 m i ustanowił rekord życiowy. W kwalifikacjach obaj Polacy nie mieli problemów - awansowali z 11. i 12. miejsca.

O emocje zadbał na treningu Severin Freund. Niemiec poleciał na 237,5 m.

"I w końcu loty:-) chociaż na trzy to tylko jeden można było nazwać lotem:-/ i tak było fajnie:-) i przecież jutro też jest dzień:-)" - napisał na Facebooku Żyła po piątkowych kwalifikacjach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje