Znany skoczek zawiesił karierę. Toczy teraz niezwykle trudną walkę
Dominik Peter w pewnością zaskoczył wielu kibiców skoków narciarskich, oznajmiając w rozmowie ze szwajcarskimi mediami, że w sezonie 2023/2024 nie zobaczymy go na skoczni. Młody sportowiec postanowił zawiesić karierę na nadchodzące miesiące w związku z problemami zdrowotnymi. 22-latek korzysta obecnie z pomocy specjalisty i na ten moment nie podał jeszcze konkretnej daty powrotu do rywalizacji.

Dominik Peter to jeden z największych młodych talentów, jeśli chodzi o szwajcarskie skoki. 22-latek wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata w juniorów w Lahti w 2021 roku, na swoim koncie ma też medale mistrzostw kraju.
Choć młodemu skoczkowi narciarskiemu talentu zdecydowanie nie brakuje, w ubiegłym sezonie raczej sporadycznie pojawiał się zarówno na konkursach Pucharu Świata, jak i Pucharu Kontynentalnego. Po raz ostatni kibice podziwiać mogli jego skoki podczas weekendu Pucharu Świata w Rasnovie, który odbył się w lutym bieżącego roku. Wówczas zajął on siódme miejsce, co było jego najlepszym jak dotąd wynikiem.
Teraz w mediach pojawiła się informacja, która z pewnością mocno zaskoczyła wielu kibiców. Dominik Peter podjął bowiem decyzję o zawieszeniu kariery w sezonie 2023/2024.
Dominik Peter zawiesił karierę. Na pierwszym miejscu stawia teraz swoje zdrowie
Szwajcarski skoczek długo zastanawiał się, czy powinien zawiesić sportową karierę. Ostatecznie po naradach z menedżerem podjął trudną decyzję, o której poinformował w rozmowach z przedstawicielami ojczystych mediów. Jak się okazało, kariera 22-latka zeszła na dalszy plan ze względu na problemy zdrowotne Szwajcara. Od jakiegoś czasu cierpi on bowiem na zaburzenia odżywiania.
Ważne jest dla mnie, żeby w tym procesie poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby móc ponownie utrzymać zdrowy stosunek do jedzenia
Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2021 roku korzysta obecnie z pomocy lekarza specjalisty, który pomaga mu wrócić do zdrowia. Na ten moment nie wiadomo jednak, kiedy i czy szwajcarski skoczek zdecyduje się na powrót do rywalizacji na najwyższym szczeblu.
Dominik Peter, warto zaznaczyć, nie jest pierwszym skoczkiem narciarskim, który zmagał się z problemami z odżywaniem. Wcześniej o najmroczniejszym okresie swojego życia opowiadała Maren Lundby, która po wyjątkowo restrykcyjnej diecie i drastycznym spadku wagi przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie później znacząco przybrała na wadze i przez długi czas walczyła o powrót do sylwetki sprzed lat i rywalizacji w Pucharze Świata kobiet.











