Reklama

Reklama

Złoty medal dla Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki (Wisła Zakopane) zdobył w niedzielę złoty medal w letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich w Szczyrku Skalite. To pierwszy tytuł krajowego czempionatu tego zawodnika.

Zakopiańczyk po skokach na odległość 101 i 104 m zgromadził 266,5 pkt. i wyprzedził o 5 pkt zawodników, którzy ex aequo uplasowali się na drugiej pozycji: Klemensa Murańkę (Wisła Zakopane/SMS Zakopane) oraz Krzysztofa Bieguna (SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk). Tuż za nimi zawody ukończył Kamil Stoch (WKS Zakopane) z dorobkiem 261 pkt, po skokach na odległość 98 i 102 m. 

Po pierwszej serii na czele stawki ex aequo byli Kubacki i Murańka. Za skoki na tę samą odległość otrzymali identyczne noty. W finale Kubacki poprawił się jednak o 3 m i zwyciężył. Druga seria przyniosła awans Krzysztofowi Biegunowi, który z szóstego miejsca wskoczył na drugie. Poprawili się też Kamil Stoch (WKS Zakopane) z ósmej lokaty na czwartą oraz Piotr Żyła z 12. na szóstą.

Reklama

Zawody zostały rozegrane na skoczni HS 106 w Szczyrku Skalite. Wystartowało w nich 63 zawodników. najdłuższy skok oddał Piotr Żyła 104,5 m w finałowej serii.

- Nie mogę uznać skoków za perfekcyjne, bo lądowanie w drugiej serii nie podobało się ani mi, ani trenerom, ale skok był bardzo fajny i myślę, że mogę być zadowolony z tego dnia. To jest mój pierwszy medal mistrzostw Polski, więc na pewno daje to pozytywne emocje. Poza tym traktuję dzisiejszy występ jako kolejny element przygotowań do zimy, które jak na razie idą dobrze - powiedział Kubacki. Dodał, że sukces go nie zaskoczył, gdyż ostatnio dobrze prezentował się na treningach.

Z występów zadowoleni byli obaj wicemistrzowie. - Konkurs uważam za całkiem udany, nie było problemów z techniką. Warunki atmosferyczne były w miarę wyrównane, wiatr wiał co prawda z tyłu, ale był jednakowy dla wszystkich zawodników. Od Hakuby zaczęło mi się super skakać, prezentuję całkiem równą formę. Jeszcze trochę brakuje, ale dążę do perfekcji i mam nadzieję, że się z czasem uda - powiedział Murańka.

Z kolei Biegun ocenił swoje skoki jako "bardzo dobre, powtarzalne". - Jak na razie jestem w formie, cały czas wszystko idzie do przodu, pozostaje się tylko cieszyć - dodał.

W przyszłą niedzielę w Zakopanym rozegrane zostaną Letnie Mistrzostwa Polski na dużej skoczni.

Wyniki:

1. Dawid Kubacki (Wisła Zakopane)                       266,5 pkt (101 m/104 m)

2. Klemens Murańka (Wisła Zakopane)                     261,5      (101/100)

   Krzysztof Biegun (SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) 261,5      (99/101,5)

4. Kamil Stoch (WKS Zakopane)                           261        (98/102)

5. Maciej Kot (AZS Zakopane)                            260,5      (100,5/100)

6. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra)              258        (99,5/100)

   Piotr Żyła (Wisła-Ustronianka Wisła)                 258        (94,5/104,5)

Reklama

Reklama

Reklama