Reklama

Reklama

Złoto Dawida Kubackiego, Kamil Stoch bez medalu

Kamil Stoch (Eve-nement Zakopane) bez medalu w indywidualnych letnich mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. "Złoto" wywalczył Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane). To jego drugi tytuł krajowego czempionatu. Oba zdobył latem.

Kubacki prowadził już po pierwszej serii, w której oddał najdłuższy skok konkursu - 132,5 m. Jego przewaga nad drugim Klemensem Murańką (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) wynosiła 6,2 pkt. W drugiej serii nowy mistrz nie uzyskał już tak imponującej odległości, wylądował na 127 m, ale utrzymał przewagę i zdobył złoty medal.

Po ceremonii dekoracji powiedział, że nie czuł presji po pierwszym skoku, który dał mu wyraźne prowadzenie. "Do każdego skoku podchodzę normalnie. Wiedziałem co mam zrobić w drugiej serii i że mnie na to stać. Wiedziałem, że jestem do tego zdolny. Może ta druga próba nie wyszła tak jakbym chciał, była nieco gorsza, ale mimo wszystko wynik jest dobry" - przyznał.

Reklama

Skoczek uważa, że mistrzostwa Polski to prestiżowe zawody. "Czerpiemy radość z rywalizacji i tych emocji, które są na skoczni; z reakcji kibiców, które się nam wszystkim udzielają. To wystarczająca nagroda" - dodał Kubacki.

Wicemistrz Murańka skoczył 129 m i 128 m. "Do końca chciałem wygrać, choć strata po pierwszej serii była spora. Dałem z siebie tyle ile mogłem i jestem zadowolony. (...) Stanąć na podium to przyjemne uczucie. Już na treningach dobrze się mi skakało, co potwierdziłem dwoma dobrymi próbami w konkursie. Wciąż dostrzegam jednak 'luzy', które mogę dociągnąć, by skoki były lepsze" - skomentował.

Brązowy medal wywalczył Maciej Kot (AZS Zakopane), który wylądował na 126,5 m i 127,5 m. "Walczyłem o medal, czego nie kryłem. Stanąłem na najniższym stopniu podium, co bardzo mnie ucieszyło. Mogło być lepiej, bo pojawiły się błędy, ale to jest dopiero lipiec. Przede mną jeszcze sporo pracy, ale jest dobrze. Mój główny cel to jednak zima. Jeśli będę pracował jak dotychczas, to sądzę, że wyniki będą wtedy satysfakcjonujące" - powiedział.

Ubiegłoroczny triumfator Kamil Stoch (Eve-nement Zakopane) zakończył rywalizację na 4. miejscu (125 m, 127 m). Jak powiedział, nie czuje dyskomfortu z powodu utraty tytułu. Przyznał, że na mistrzostwach miał inne cele - oddać łącznie trzy dobre skoki. "Uważam, że ten cel wykonałem" - ocenił.

Wyniki sobotniego konkursu LMP:

1. Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) 266,6 pkt (132,5 m/127 m)

2. Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane/SMS Zakopane) 261,6 (129/128)

3. Maciej Kot (AZS Zakopane) 256,2 (126,5/127,5)

4. Kamil Stoch (Eve-nement Zakopane) 254,1 (125/127)

5. Piotr Żyła (WSS Wisła w Wiśle) 248,9 (127/123,5)

6. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) 241,3 (123/125,5)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL