Reklama

Reklama

Zaskakujące słowa w sprawie Adama Małysza. To mogło zmienić bieg historii

W Zakopanem trwa szaleństwo związane z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tymczasem ciekawe zdanie na łamach portalu Sport.tvp.pl wypowiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego - Apoloniusz Tajner. Jego zdaniem Adam Małysz zbyt wcześnie zakończył karierę, gdyż spokojnie mógł włączyć się do walki o złoto olimpijskie w Soczi w 2014 roku.

Gdy w marcu 2011 roku Adam Małysz oddawał pożegnalny skok, wielu polskich kibiców skoków narciarskich uroniło łzę. Pewnie niejedną.

"Orzeł z Wisły" zakończył karierę jako legenda skoków narciarskich - czterokrotny mistrz świata i czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli dla najlepszego skoczka w całym sezonie Pucharu Świata. Jest jednak jedno trofeum, którego nie zdołał zdobyć Adam Małysz - olimpijskie złoto.

W 2002 roku na IO w Salt Lake City Adam Małysz wywalczył srebro na dużej skoczni i brąz na normalnej. Osiem lat później w Vancouver Polak dwukrotnie zajmował drugie miejsce. Spełnienie marzeń było o krok.

Reklama

Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner: Adam Małysz mógł wywalczyć złoto igrzysk olimpijskich w Soczi

Zdaniem Apoloniusza Tajnera Adam Małysz mógłby jednak zrealizować swój cel, gdyby nie skończył przedwcześnie kariery i wystąpił na igrzyskach w Soczi w 2014 roku, podczas których dwa złote medale zdobył... Kamil Stoch.

Zapytany przez Sport.tvp.pl o to, czy czegoś żałuje do spółki z Adamem Małyszem, Apoloniusz Tajner odpowiedział: - Uważam, że trzy lata za wcześnie powiedział "pas". Mógł kontynuować karierę! Zawsze mu to powtarzam. Soczi to była jego skocznia. Warunki idealne dla Małysza. Ogromne doświadczenie mogłoby mu pomóc w zdobyciu medalu. Kto wie, czy nie złotego - przyznał prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Czytaj także:

Puchar Świata: Zakopane. Ziobro: Stoch to fenomen. Było takich tylko kilku na świecie!

Dobre wieści z obozu skoczków. Kamil Stoch bardzo szybko się regeneruje

Puchar Świata: Zakopane. Polakom zabrakło skoczków! "Niezałatana dziura"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje