Reklama

Reklama

Zakopane czeka na zawodników i kibiców

Wielka Krokiew jest dobrze przygotowana na przyjęcie uczestników Pucharu Świata w skokach narciarskich - zapewnił w czwartek koordynator zawodów Wojciech Gumny. W stolicy Tatr zostaną rozegrane dwa konkursy - w piątek drużynowy, a w sobotę indywidualny.

- Z powodu zmiennej pogody od ponad tygodnia, czyli od rozegranego tu Pucharu Kontynentalnego, nad przygotowaniem Wielkiej Krokwi nieprzerwanie pracuje około stuosobowa ekipa. Gotowa jest cała infrastruktura, a trybuny są na bieżąco odśnieżane. Obiekt został już odebrany przez delegata Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) - powiedział Gumny.
 
Według koordynatora zakopiańskich zawodów zainteresowanie imprezą jest podobne, jak w latach ubiegłych. Duży wpływ na to mają m.in. dobre występy reprezentantów Polski w Turnieju Czterech Skoczni. Organizatorzy spodziewają się w sumie około 40 tysięcy kibiców.

Sprzedażą biletów zajmują się cztery zakopiańskie biura podróży. Miejscówki można było też nabyć przez internet. Na piątkowy konkurs jest jeszcze sporo wolnych miejsc, natomiast na sobotni zostało ich niewiele. Bilety dostępne będą również tuż przed zawodami.

W rejonie skoczni oraz na okolicznych ulicach przygotowano dla kibiców kilka parkingów. Drogi dojazdowe w pobliżu Wielkiej Krokwi zostaną zamknięte już w czwartek po południu. Policja prosi też o zwracanie uwagi na znaki drogowe, ponieważ na niektórych ulicach miasta będą wprowadzone częściowe organiczenia w ruchu pojazdów.
 
Nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwać będzie około 350 funkcjonariuszy policji, straży granicznej oraz pracowników ochrony.

Zdaniem rzecznika komendy powiatowej policji, w Zakopanem nie powinno dojść do podobnej jak w Wiśle sytuacji, gdzie w miejscu zakwaterowania okradziono ekipę norweskich skoczków. - Bardzo dokładnie sprawdziliśmy stan obiektów i według nas wszystko jest dobrze zabezpieczone - zapewnił podinspektor Kazimierz Pietruch.

Wszystko wskazuje na to, że pogoda nie sprawi problemów organizatorom. Według prognoz weekend ma być mroźny z niewielkimi, przelotnymi opadami śniegu i raczej słabymi podmuchami wiatru.
 
Organizatorzy spodziewają się, że po środowych zawodach w Wiśle do stolicy Tatr przyjedzie 17 zgłoszonych wcześniej ekip i na Wielkiej Krokwi wystąpi ponad 70 skoczków, w tym jedenastu Polaków.

Program zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:


10 stycznia (czwartek)
15.00 oficjalny trening
17.00 seria kwalifikacyjna
11 stycznia (piątek)
15.30 seria próbna
17.00 pierwsza seria konkursu drużynowego
 12 stycznia (sobota)
15.00 seria kwalifikacyjna
17.00 pierwsza seria konkursu indywidualnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje