Reklama

Reklama

Wybory w PZN. Kandyduje były współpracownik Adama Małysza!

- Jest lista kandydatów do zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Wśród chętnych do pracy w zarządzie związku jest m.in Rafał Kot, były współpracownik Adama Małysza. Czterokrotny medalista olimpijski jest jedynym kandydatem w wyborach na prezesa PZN.

Interia otrzymała właśnie odpowiedź od Polskiego Związku Narciarskiego, kto zdecydował się kandydować w najbliższych wyborach do zarządu PZN. Te zaplanowano na 25 czerwca w Krakowie.

Chęć pracy w związku wyraziło dziewięć osób. Wśród nich jest m.in Rafał Kot, fizjoterapeuta Adama Małysza z czasów, gdy odnosił największe sukcesy. Pozostali kandydaci to: Marcin Blauth, Adam Fickowski, Wojciech Gumny, Jarosław Konior, Marek Pach, Grzegorz Staręga, Stanisław Szymanik i Ludwik Żukowski. Wiadomo, że w skład nowego zarządu będzie też wchodzić nowy prezes oraz sekretarz generalny związku.

Reklama

Obecnie w zarządzie PZN zasiada dziewięć osób, łącznie z prezesem Apoloniuszem Tajnerem i sekretarzem generalnym Janem Winkielem. Jeśli podczas najbliższych wyborów nie zostanie przegłosowana uchwała o zwiększeniu składu zarządu na kolejną kadencję, nie wszyscy chętni się w nim znajdą. 

- Jest taka możliwość, że liczba osób w zarządzie zostanie powiększona. Ale taki wniosek musiałby najpierw zostać poddany pod głosowanie, a następnie przegłosowany przez delegatów - informuje Interię Polski Związek Narciarski.

W wyborach do zarządu PZN zwraca uwagę zwłaszcza nazwisko wspomnianego Rafał Kota, ojca Maciej Kota, zawodnika kadry B na nowy sezon oraz byłego już skoczka Jakuba Kota. Rafał Kot w rozmowie z nami twierdzi, ze Adam Małysz jest najlepszym z możliwych kandydatów i już cieszy się na ewentualną z nim współpracę.

- Pracowaliśmy ze sobą tyle lat, że na pewno się dogadamy. Adam Małysz miał pewne obawy zanim zdecydował się kandydować, ale otrzymał zapewnienie od wielu osób, że będą go wspierać w różnych działaniach - mówi nam Rafał Kot. Cała rozmowa z byłym fizjoterapeutą Adama Małysza już jutro na naszych łamach.

Sześciokrotny medalista mistrzostw świata od 2016 roku pełni funkcję dyrektora koordynatora do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. 

Wybory w PZN: Małysz prezesem, Tajner będzie szkolił trenerów?

Przypomnijmy, Interia jako pierwsza w maju poinformowała, że w wyborach na prezesa PZN będzie tylko jeden kandydat. 30 maja, jako pierwsi poinformowaliśmy, że jedynym kandydatem jest Adam Małysz. Po kilkunastu godzinach od naszej publikacji, czterokrotny medalista olimpijski zdecydował się potwierdzić informacje Interii, że zamierza zastąpić w fotelu prezesa Apoloniusza Tajnera.

Apoloniusz Tajner pełni funkcję prezesa PZN od 2006 roku. Wiemy już czym najprawdopodobniej wkrótce będzie się zajmował. W ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, po rozmowie z Adamem Małyszem przekazał nam, że ustępujący prezes ma zostać współpracownikiem związku i szkolić trenerów.

25 czerwca, w Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym PZN weźmie udział 82 delegatów reprezentujących wszystkie okręgi narciarskie oraz kluby zrzeszone w strukturach związku.

Zbigniew Czyż
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL