Reklama

Reklama

Wojciech ​Fortuna o odejściu Łukasza Kruczka: Ma ogromne zasługi, zachował się honorowo

Łukasz Kruczek poinformował, że w przyszłym sezonie nie będzie już trenował polskiej kadry skoczków narciarskich. - Muszą zastąpić go fachowcy o znanych nazwiskach. Podobno w kręgu zainteresowań są Vasja Bajc czy Stefan Horngacher. Za to Łukasz może skusić się na prowadzenie Finów - mówi w rozmowie z Interią Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo.

Kruczek o decyzji poinformował w specjalnym oświadczeniu. "Zapadła nie wczoraj, ale ponad miesiąc temu, a dojrzewała dosyć długo" - pisze Łukasz Kruczek.

Takim obrotem sprawy nie jest zaskoczony Wojciech Fortuna.

- Rezygnacja Łukasza mnie nie dziwi, bo ten temat był dość długo maglowany. Postąpił honorowo, bo wie, że coś się w tej grupie wypaliło. Ale nikt Łukaszowi nie odbierze ogromnych zasług dla polskich skoków - podkreśla Fortuna w rozmowie z Interią.

Złoty medalista z Sapporo z uznaniem przypomina wszystkie sukcesy szkoleniowe, a było ich sporo. Dwa mistrzostwa olimpijskie i mistrzostwo świata Kamila Stocha, wygranie Pucharu Świata, brązowe medale w konkursach drużynowych.  

Reklama

- Po pewnym czasie przychodzi jednak rozprężenie i pewne rzeczy przestają wychodzić. Łukasz to jednak świetny trener i gdzie indziej na pewno sobie poradzi. Z tego co słyszę, to może trenować kadrę Finlandii. Dałby sobie radę, przecież świetnie zna się z Hannu Lepistoe. Dla fińskich skoczków może być autorytetem. Życzę mu wszystkiego najlepszego, bo to bardzo rozsądny chłopak - podkreśla Fortuna.

Na razie nie wiadomo, kto będzie następcą Kruczka, ale podobno objęciem polskiej kadry zainteresowanych jest kilku utytułowanych szkoleniowców.

- Słyszałem o samych dobrych "firmach". Wymieniane jest m.in. nazwisko Vasji Bajca czy Stefana Horngachera, ale nie można też zapominać o Piotrze Fijasie czy Robercie Matei. Powinni być w sztabie - podkreśla Fortuna i jednocześnie trochę martwi się o Kamila Stocha.

- On za Łukasza dałby sobie oczy wydłubać, są do siebie bardzo przywiązani. Ale liczę, że Kamil będzie potrafił się przestawić tak jak Adam Małysz. To rozsądny chłopak - zapewnia Fortuna.

Piotr Jawor

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama