Reklama

Reklama

Wielka impreza w Polsce? "MŚ możemy robić nawet dzisiaj"

Po weekendowym Pucharze Świata w Zakopanem, w którym jak zwykle organizacja była na najwyższym poziomie, po raz kolejny wrócił pomysł organizacji mistrzostw świata na Wielkiej Krokwi. Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak w rozmowie z "TVP Sport" zadeklarował, że skocznia jest gotowa nawet dziś. Gorzej z trasami biegowymi.

- Mistrzostwa świata w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej możemy robić nawet dzisiaj. Po oddaniu Średnich Krokwi jesteśmy gotowi - zadeklarował w rozmowie z "TVP Sport" Andrzej Kozak.

Skoki narciarskie. MŚ w Zakopanem?

Niestety, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym to impreza, do której zaliczane są również biegi narciarskie, a co za tym idzie, potrzebne są odpowiednie trasy biegowe. Niestety Zakopane nie ma takiej, która spełniałaby normy FIS-u i raczej nie ma szans, by takowa powstała. 

Czytaj także: Wojciech Fortuna optymistą przed Pekinem

Jeżeli regulacje w tej sprawie się nie zmienią, Zakopane niestety nie może marzyć o organizacji mistrzostw. Pomysłem na to, jak ominąć tę przeszkodę, jest zrobienie czempionatu w dwóch krajach, co wydaje się całkiem realne, o czym zresztą wspomniał Kozak w rozmowie z "TVP Sport".

- Są takie pomysły nowej rady FIS-u i nowego prezesa. Wydaje się, że to dobry kierunek. Próba organizacji tak wielkich imprez przez jedno miejsce przerasta, jeśli chodzi o zakwaterowanie zawodników, sztabów i kibiców - stwierdził prezes TZN.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy