Reklama

Reklama

Wielka gwiazda austriackich skoków poza kadrą. To już koniec?

Austria ogłosiła składy kadry skoczków narciarskich na kolejny sezon. W głównej reprezentacji znalazło się pięciu zawodników, na czele ze Stefanem Kraftem. W składach kadr "A", "B" i "C" jest łącznie aż 27 skoczków, czyli w sumie Austriacy w swojej szerokiej reprezentacji mają aż 32 zawodników. Nawet wśród tak licznego grona nie znalazło się miejsce dla Gregora Schlierenzauera, co stawia jego przyszłość pod znakiem zapytania.

Austriacy ogłosili swoje kadry narodowe na sezon 2021/2022. W reprezentacji prowadzonej przez Andreasa Widhoelzla będzie pięciu zawodników, Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Jan Hoerl i Stefan Kraft. Do tej piątki może jednak dołączyć ktoś z kadry "A", która liczy siedmiu skoczków, w tym chociażby Manuela Fettnera. 

Skoki narciarskie: Schlierenzauer poza kadrą

Niewykluczone, że w Pucharze Świata zobaczymy nawet kogoś z kadry "B", bo tam jest aż czternastu zawodników, w tym Clemens Leitner czy David Haagen, a także kilku innych, których mieliśmy już okazję zobaczyć w zmaganiach PŚ. Trener Widhoelzl, w zależności od formy swoich podopiecznych, ma z kogo wybierać.

Niestety, w gronie 32 zawodników nie znalazło się miejsce dla legendy skoków narciarskich Gregora Schlierenzauera. Co prawda ten wybitny zawodnik od kilku sezonów nie może znaleźć dawnej formy, ale jego determinacja i chęć do pracy zdawały się sprawiać, że w Austrii wciąż w niego wierzyli. Teraz jednak znalazł się nawet poza szeroką kadrą co stawia jego przyszłość pod znakiem zapytania. 

Reklama

Ma już 31 lat i trudno przewidzieć, czy znajdzie w sobie na tyle determinacji, by toczyć kolejną batalię o powrót. Choć z drugiej strony przykłady z przeszłości pokazują, że nawet bycie poza kadrą nie zabiera kompletnie szans na powrót do PŚ.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje