Reklama

Reklama

Walter Hofer znów blisko skoków narciarskich

Były dyrektor Puchary Świata w skokach narciarskich otrzymał wyjątkową propozycję, dzięki której na moment znów będzie blisko dyscypliny. Okazuje się, że Walter Hofer został patronem konkursów Pucharu Świata w Willingen.

Walter Hofer w marcu 2020 roku oficjalnie pożegnał się ze stanowiskiem dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tę funkcję sprawował przez 28 lat. Rolę Hofera przejął włoski działacz Sandro Pertile.

Przez te wszystkie lata Hofer stał się symbolem skoków narciarskich. To od niego zależało wiele decyzji, więc nic dziwnego, że na Austriaka często spadała krytyka. Hofer ze swoim stanowiskiem pożegnał się przedwcześnie, bo sezon PŚ w 2020 roku został nagle przerwany przez pandemię koronawirusa. Nowy dyrektor na wstępie nowej pracy miał zresztą trudną misję zmierzenia się z zupełnie inną rzeczywistością.

Reklama

Willingen - ostatni sprawdzian przed igrzyskami

Choć 66-latek odszedł na emeryturę, teraz okazuje się, że zaliczy mały powrót do ukochanej dyscypliny. Walter Hofer został właśnie patronem pucharowych zawodów w Willingen.

"Tu mieszkają skoki narciarskie. Willingen sprawdziło się jako organizator kategorii A, wielokrotnie podejmowano i spontanicznie wdrażano nasze sugestie i przez trzy dekady osiągnięto tu kultowy status w skokach narciarskich" - czytamy słowa Hofera, cytowane przez portal Weltcup-willingen.de.

Zawody w Willingen mają odbyć się w weekend 28-30 stycznia 2022 roku. Będą to ostanie pucharowe konkursy przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie, które rozpoczną się 4 lutego.

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama