Reklama

Reklama

W piątek otwarcie kompleksu Średnia Krokiew w COS Zakopane

Skoczkowie narciarscy wreszcie doczekali się przebudowy kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Nowy obiekt powstał na terenie należącym do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań́ Olimpijskich w Zakopanem. Uroczyste otwarcie i pierwsze zawody zaplanowano na piątek, 9 lipca.

Jako pierwsi w oficjalnych startach nowe skocznie przetestują dzieci. W piątek od 9.00 do 13.00 odbędą się zawody Ski Jumping Tatra Cup, rozgrywane na obiektach K-23 i K-37.

O 14.00 rozpoczną się z kolei mistrzostwa Polski seniorów oraz seniorek na skoczni K-95. W Zakopanem zaprezentują się nasi najlepsi sportowcy. Po zawodach odbędzie się oficjalna uroczystość otwarcia zmodernizowanego obiektu, w którym wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, Centralnego Ośrodka Sportu, prezesi Polskiego Związku Narciarskiego, Tatrzańskiego Związku Narciarskiego i Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a także najlepsi polscy zawodnicy.

Reklama

Prace modernizacyjne rozpoczęły się jeszcze w marcu 2019 roku.


Pięć nowych skoczni w Zakopanem

"Każdy z etapów jest realizowany w odpowiednim terminie" - zapewniał parę miesięcy temu Sebastian Danikiewicz, szef COS-u w Zakopanem.

W ramach Średniej Krokwi funkcjonować będzie pięć skoczni: K-15, K-23, K-37, K-65 i najważniejsza - K-95. Modernizację udało się przeprowadzić dzięki środkom finansowym uzyskanym z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Trenujący w Zakopanem zawodnicy będą mogli ponadto korzystać z nowej kolei linowej oraz całej infrastruktury towarzyszącej wraz z zapleczem szatniowym. Kompleks jest wyposażony w oświetlenie z podziałem na poszczególne skocznie. Zainstalowano także system sztucznego naśnieżania. Obiekt spełnia dzięki temu wszelkie niezbędne wymogi stawiane przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS).


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje