Reklama

Reklama

W Klingenthal obawiają się silnego wiatru

Dzisiaj w niemieckim Klingenthal odbędzie się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich zaliczany do cyklu Team Tour. Rok temu z powodu zbyt silnego wiatru zawodów nie udało się przeprowadzić.

Dotychczas na Vogtlandarenie udało się rozegrać cztery z pięciu planowanych zawodów PŚ. Dwa razy wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, raz Szwajcar Simon Ammann oraz - 2 lutego 2011 roku - Kamil Stoch. Wcześniej dwukrotnie na podium - na drugim i trzecim stopniu - stanął Adam Małysz.

W środę na rozbiegu pojawi się pięciu podopiecznych trenera Łukasza Kruczka, na czele z Kamilem Stochem, który nie musiał się kwalifikować dzięki piątemu miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu.

Reklama

Kwalifikacje wygrał Niemiec Richard Freitag - 141,5 m, a najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki - uzyskał 133 m i zajął szóste miejsce. Pozostali biało-czerwoni nie błysnęli formą. Maciej Kot był 28., Piotr Żyła - 34., a Krzysztof Miętus 38.

Z czołówki Pucharu Świata najdalej - 135,5 m - skoczył lider klasyfikacji pucharowej Schlierenzauer, który nie ukrywał, że ma ochotę na trzecie zwycięstwo w Klingenthal.

Rekordzistą skoczni jest Niemiec Michael Uhrmann, który 2 lutego 2011 roku uzyskał 146,5 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje