Reklama

Reklama

Urodziny mistrza. Dzisiaj Kamil Stoch ma swoje święto

25 maja swoje urodziny obchodzi Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski na liczniku ma już 34 lata, ale w jego głowie wciąż tli się wielka chęć do sięgania po kolejne sukcesy.

Kamil Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich sportowców. Nasz najlepszy skoczek narciarski 25 maja obchodzi swoje 34. urodziny.

Od rana sypią się życzenia dla Stocha od jego wiernych kibiców. Nic dziwnego, skoro Stoch wiele razy dostarczał im niezapomnianych sportowych emocji. Przy tym skoczek z Zębu zawsze potrafi zachować charakterystyczną dla niego skromność.

Sukcesy 34-latka trudno jest wymienić jednym tchem. Kamil Stoch to przede wszystkim trzykrotny mistrz olimpijski oraz zdobywca brązowego krążka w drużynie na igrzyskach w Pjongczangu.

Reklama

Wielkie sukcesy Kamila Stocha

Stoch dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, w tym raz indywidualnie. Na swoim koncie ma też jeden srebrny i trzy brązowe medale zdobyte razem z reprezentacją Polski na światowym czempionacie.

Skoczek dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium na koniec rywalizacji w Pucharze Świata, sięgając po Kryształową Kulę. W swoim dorobku ma także aż trzy zwycięstwa w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni.

Kamilowi Stochowi życzymy dużo zdrowia i kolejnych sportowych sukcesów.

A


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL