Reklama

Reklama

Upadek Piotra Żyły w Bischofshofen

Piotr Żyła pofrunął aż na 139. metr w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen, ale zaliczył upadek. Na szczęście wszystko z nim w porządku - zapewnił trener Maciej Maciusiak. Piąte miejsce wywalczył Bartłomiej Kłusek.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Słabo spisujący się w tym sezonie Żyła nie załapał się do kadry na zawody Pucharu Świata w japońskim Sapporo, ale przystąpił do rywalizacji w PK w Austrii.

Tutaj też nasz zawodnik nie spisał się najlepiej, zajmując 29. miejsce, a dodatkowo zaliczył upadek.

"no i tak to już ten sezon wygląda:-) jak ci raz wyjdzie to jeszcze cie wy........ tak że tak z uśmiechem na twarzy walczymy dalej:-)))))" - skomentował Żyła na Facebooku.

Reklama

Kolejny triumf w tym sezonie odniósł reprezentant Niemiec Karl Geiger, który o 5,2 punktu pokonał Norwega Toma Hilde. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Austriak Thomas Hofer.

W wieczornym konkursie na skoczni HS-140 w Bischofshofen pięciu reprezentantów Polski wywalczyło punkty PK. Najlepiej z "Biało-Czerwonych" zaprezentował się Bartłomiej Kłusek, który po skokach na odległość 133,5 oraz 129,5 metra ukończył konkurs na piątej pozycji.

Miejsce w drugiej "10" wywalczył, 12. po pierwszej serii Przemysław Kantyka, który skoczył w niej 127,5 metra. Nasz junior w serii finałowej wylądował na 124. metrze i tym samym uplasował się na 18. pozycji.

Oprócz Kłuska i Kantyki punkty wywalczyli również: 23. Krzysztof Biegun (123 i 126 m), 27. Jakub Wolny (122,5 i 121,5 m) oraz 29. Piotr Żyła (122,5 i 139 m).

W drugiej serii Żyła wylądował na 139. metrze, ale niestety podczas lądowania zaliczył upadek. Jak poinformował trener kadry B Maciej Maciusiak, "z Piotrkiem wszystko jest ok, ma tylko troszkę obdarty i opuchnięty nos".

Poza finałową "30" znalazł się Jan Ziobro, który po skoku na odległość 120,5 metra ukończył rywalizację na 33. miejscu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy