Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Żyła po kwalifikacjach: Wykonujemy swoją robotę

Świetnie spisali się polscy skoczkowie podczas kwalifikacji przed środowym konkursem 65. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Maciej Kot zajął drugie miejsce, Piotr Żyła trzecie, a w jutrzejszych zawodach zobaczymy całą siódemkę "Biało-czerwonych".

- Wykonujemy swoją robotę i cieszymy się z tego, że to nam coraz lepiej wychodzi - powiedział Żyła, który we wtorkowych kwalifikacjach skoczył 130 metrów, w RMF FM.

Lepszy od niego z Polaków był tylko Kot, który poszybował dwa metry dalej.

Wtorkowe kwalifikacje przeszli także: 16. Stefan Hula (122,5 m), 20. Dawid Kubacki (124 m), 34. Jan Ziobro (120,5 m) i 49. Klemens Murańka (115 m).

Klimek był ostatnim zawodnikiem który wywalczył awans, ponieważ do kwalifikacji, podobnie jak w Garmisch-Partenkirchen, nie przystąpił Kamil Stoch. Tak zadecydował Stefan Horngacher, szkoleniowiec "Biało-czerwonych", po bardzo dobrych występach podopiecznego podczas dwóch treningów, które Stoch wygrał.

Reklama

- Bardzo lubię tutaj skakać, ten profil bardzo mi odpowiada, ale pewnych decyzji się nie kwestionuje, szczególnie kogoś wyższego rangą - stwierdził Stoch, który jest liderem po dwóch konkursach 65. Turnieju Czterech Skoczni, w RMF FM.

W środę rywalem Stocha w pierwszej serii będzie więc Stefan Kraft. Wicelider klasyfikacji generalnej TCS skoczył w kwalifikacjach aż 134,5 metra.

Początek konkursu o 14.00. Transmisje w Eurosporcie i TVP 1.

Oto pary pierwszej serii z udziałem Polaków:

Kubacki - Florian Altenburger (Austria)

Ziobro - Markus Schiffner (Austria)

Lukasz Hlava (Czechy) - Hula

Andres Fannemel (Norwegia) - Żyła

Murańka - Kot

Stoch - Kraft

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL