Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Żyła o Stochu: To było mistrzostwo świata

- To, że Kamil Stoch poszedł na ten skok, to mistrzostwo świata - mówił Piotr Żyła po konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Stoch miał groźnie wyglądający upadek w serii próbnej, ale wystartował w konkursie i zajął czwarte miejsce.

Nowym liderem TCS został Daniel Andre Tande, który o 1,7 punktu wyprzedza Stocha.

Żyła po skoku na 121 m zajął siódme miejsce i awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej z szansami na podium. W piątek zakończenie TCS w Bischofshofen.

- Skok był w porządku, a na warunki nie mamy wpływu - mówił Żyła. Skoczkowie musieli rywalizować przy silnym wietrze, a zeskok był źle przygotowany, były na nim dziury.

Czy to dobrze, że rozgrywano na siłę ten konkurs? - Dla mnie dobrze, a dla innych może gorzej. Każdy patrzy ze swojego punktu widzenia - skomentował Żyła.

Reklama

- Problem był ze zmiennym wiatrem, czasem było mocno z tyłu, czasem cisza lub nawet mocno z przodu. Bardzo różne warunki - opisywał.

- Wielkie brawa dla Kamila, bo w pewnym momencie ręką nie mógł ruszyć. To, że poszedł na ten skok, to mistrzostwo świata - podkreślił Żyła.

Stoch i Żyła walczą o podwójne podium w klasyfikacji generalnej 65. Turnieju Czterech Skoczni.

- Raczej walczymy o to, żeby pokazywać dobre skoki w dalszym ciągu. Na wynik przyjdzie czas. Jak już skończę ostatni skok w Bischofshofen, wtedy będę mógł patrzeć, który jestem na liście - mówił skoczek z Wisły.

Patryk Serwański, RMF FM

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama