Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Zawodnicy i trenerzy krytykują organizatorów

Porywisty wiatr sprawił, że trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku był loterią. Organizatorzy nie chcieli jednak, aby tłumy fanów odeszły z Bergisel z kwitkiem i przeprowadzili jedną serię. Ich decyzję krytykują zawodnicy i trenerzy.

Porywisty wiatr w Innsbrucku nie tylko uniemożliwił sprawiedliwą rywalizację, ale przede wszystkim naraził zawodników na niebezpieczeństwo.

Reklama

Potęgował je źle przygotowany zeskok. W jedną z dziur wpadł Kamil Stoch. Nasz faworyt do końcowego triumfu w Turnieju Czterech Skoczni upadł i mocno się poturbował. Na szczęście nie odniósł groźnych obrażeń. Ucierpiał także Austriak Florian Altenburger.

"To żart, w taki dzień nie powinno się skakać" - powiedział doświadczony Szwajcar Simon Ammann.

Organizatorzy koniecznie chcieli jednak rozegrać zawody i przerwali je dopiero po pierwszej serii.

Kamil Stoch nie chciał komentować, czy warto było w takich warunkach rozgrywać konkurs, ale po zawodach nie każdy był takim dyplomatą. Jury ostro skrytykował m.in. Heinz Kuttin, trener austriackiej kadry. Lider jego drużyny, walczący o końcowe zwycięstwo w turnieju - Stefan Kraft długo siedział na belce startowej zanim dostał zielone światło. Austriak, który przed zawodami w Innsbrucku tracił do ówczesnego lidera Stocha tylko 0,8 pkt, uplasował się dopiero na 18. pozycji i w klasyfikacji turnieju spadł na trzecie miejsce.

"Wyszedłem z progu i nie dostałem podmuchu powietrza pod narty. Ten skok to nie była jakaś rakieta, ale w normalnych warunkach powinien wystarczyć na 125 metrów" - dowodził Kraft.

Austriak stracił sporo punktów w Innsbrucku, ale zapowiedział, że nie rezygnuje z walki o końcowy triumf. "Siedemnaście punktów to niedużo, więc zawody w Bischofshofen są dla mnie wielką szansą" - powiedział.

Zawiedziony przebiegiem środowego konkursu był także Niemiec Andreas Wellinger. "Nie było żadnej zabawy. Równie dobrze można było rzucić kostką" - skomentował dla "Bilda".

"Skakanie w takich warunkach nie sprawia przyjemności ani trenerom, ani zawodnikom, ani widzom" - dodał trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster.

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje