Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Zawodnicy i trenerzy krytykują organizatorów

Porywisty wiatr sprawił, że trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku był loterią. Organizatorzy nie chcieli jednak, aby tłumy fanów odeszły z Bergisel z kwitkiem i przeprowadzili jedną serię. Ich decyzję krytykują zawodnicy i trenerzy.

Porywisty wiatr w Innsbrucku nie tylko uniemożliwił sprawiedliwą rywalizację, ale przede wszystkim naraził zawodników na niebezpieczeństwo.

Potęgował je źle przygotowany zeskok. W jedną z dziur wpadł Kamil Stoch. Nasz faworyt do końcowego triumfu w Turnieju Czterech Skoczni upadł i mocno się poturbował. Na szczęście nie odniósł groźnych obrażeń. Ucierpiał także Austriak Florian Altenburger.

"To żart, w taki dzień nie powinno się skakać" - powiedział doświadczony Szwajcar Simon Ammann.

Organizatorzy koniecznie chcieli jednak rozegrać zawody i przerwali je dopiero po pierwszej serii.

Reklama

Kamil Stoch nie chciał komentować, czy warto było w takich warunkach rozgrywać konkurs, ale po zawodach nie każdy był takim dyplomatą. Jury ostro skrytykował m.in. Heinz Kuttin, trener austriackiej kadry. Lider jego drużyny, walczący o końcowe zwycięstwo w turnieju - Stefan Kraft długo siedział na belce startowej zanim dostał zielone światło. Austriak, który przed zawodami w Innsbrucku tracił do ówczesnego lidera Stocha tylko 0,8 pkt, uplasował się dopiero na 18. pozycji i w klasyfikacji turnieju spadł na trzecie miejsce.

"Wyszedłem z progu i nie dostałem podmuchu powietrza pod narty. Ten skok to nie była jakaś rakieta, ale w normalnych warunkach powinien wystarczyć na 125 metrów" - dowodził Kraft.

Austriak stracił sporo punktów w Innsbrucku, ale zapowiedział, że nie rezygnuje z walki o końcowy triumf. "Siedemnaście punktów to niedużo, więc zawody w Bischofshofen są dla mnie wielką szansą" - powiedział.

Zawiedziony przebiegiem środowego konkursu był także Niemiec Andreas Wellinger. "Nie było żadnej zabawy. Równie dobrze można było rzucić kostką" - skomentował dla "Bilda".

"Skakanie w takich warunkach nie sprawia przyjemności ani trenerom, ani zawodnikom, ani widzom" - dodał trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster.

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL