Reklama

Reklama

Turniej Czterech Skoczni. Wojciech Fortuna liczy na zwycięstwo Stocha w klasyfikacji końcowej

Kamil Stoch potwierdza wysoką formę podczas Turnieju Czterech Skoczni. W niedzielę był drugi w Ga-Pa. - W duchu liczę, że to Kamil wygra cały cykl - powiedział Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo (1972) i dodał, że Piotr Żyła i Maciej Kot mają bardzo duże szanse na zajęcie miejsca na podium całego cyklu.

Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo (1972) uważa, że Kamil Stoch ma coraz większe szanse na wygranie Turnieju Czterech Skoczni. Polak na półmetku imprezy objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Podobnie jak w Oberstdorfie, tak i w Garmisch-Partenkirchen Stoch stanął na drugim stopniu podium. Drugie zawody Turnieju wygrał Norweg Daniel Andre Tande, jednak to Polak w klasyfikacji generalnej z 591,2 pkt zajmuje na półmetku pierwsze miejsce, wyprzedzając Austriaka Stefana Krafta o 0,8 pkt. Tande jest trzeci z 584,8.

Reklama

- W tej chwili różnice punktowe są niewielkie, ale w duchu liczę, że to Kamil wygra cały cykl. Wielu stawia na Norwega, ale moim zdaniem Tande tylko trochę w tych zawodach namiesza, a Stoch, który odzyskał ten swój pazur mistrza olimpijskiego i świata, powinien sięgnąć po zwycięstwo - ocenił Fortuna.

Zdaniem złotego medalisty ZIO z 1972 roku nie tylko zawodnik z Zębu ma bardzo duże szanse na końcowe podium imprezy. - Piotrek Żyła i Maciek Kot spokojnie mogą na nim stanąć, ponieważ obydwaj jak do tej pory mają najlepszy sezon w karierze. Forma jest, więc jeżeli tylko w drugim skoku zachowają chłodną głowę, to są w stanie pokonać każdego - zauważył.

Historycznym wydarzeniem jest znalezienie się pięciu polskich skoczków w pierwszej dwudziestce nie tylko konkursu w Ga-Pa, ale i w klasyfikacji generalnej turnieju. Żyła jest piąty (570 pkt), Kot ósmy (548,5), Dawid Kubacki dziewiętnasty (524) a Stefan Hula dwudziesty (521,7).

- To fantastyczna sytuacja nie tylko w tych zawodach, ponieważ mamy doskonałą drużynę! Nie z jednym czy dwoma, ale trzema bardzo silnymi ogniwami. Świetnie też spisują się Stefan i Dawid, więc jest z kogo wybrać czwartego - cieszył się Fortuna.

Zapytany jak ocenia występy Klemensa Murańki i Jana Ziobro, mistrz olimpijski z Sapporo powiedział, że trochę się martwi ich dotychczasowymi startami w TCS.

- Ale tylko trochę. Nawet jeżeli tutaj nie było najlepiej, to obaj mają potencjał, doświadczenie i doskonały sztab szkoleniowy. Myślę, że kilka naprawdę spokojnych treningów na dobrych, nowoczesnych obiektach i wrócą do dobrego skakania. Byle uwierzyli w siebie i swoje możliwości - zaznaczył Fortuna.

Turniej przenosi się teraz do Austrii. W środę zawody odbędą się w Innsbrucku, a dwa dni później - finał w Bischofshofen.

Turniej Czterech Skoczni - klasyfikacja generalna

1.Kamil Stoch(Polska)997,8 pkt
2.Piotr Żyła(Polska)962,5
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)941,8
4.Maciej Kot(Polska)934,3
Zobacz pełną tabelę

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje